В Україні намічається стрімко подорожчання хліба і похідних виробів, яке буде значно випереджати інфляцію.

Про це розповів голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко виданню Golos.ua.

Найближчим часом багато українців будуть змушені тугіше затягнути пояси, оскільки в країні різко збільшиться вартість хлібо-булочних виробів. При цьому експерти впевнені в тому, що подорожчання хліба навіть випередить темпи інфляції в державі.

"У нас і так було відкладене подорожчання хліба за останні роки. Плюс світове зростання цін на зерно вплине на вартість всіх продуктів пов'язаних з пшеницею. Вони продовжать дорожчати до кінця 2020 року приблизно на чотири або п'ять відсотків. Після цього вони зупиняться в ціні, і просто будуть дорожчати на відсоток інфляції ", - пояснив Олексій Дорошенко.

При цьому експерт додав, що надалі зростатимуть і вартості зернових в країні. Він зазначив, що щороку дорожчають хліб, макарони і борошно при тому, що ціна на овочі та багато інших продуктів часто не змінювалася. Олексій Дорошенко зазначив, що вже в наступному році зростання цін на хліб може значно перевищити темпи інфляції.

Раніше повідомлялося про те, що в усьому світі різко подорожчала вартість золота. Більш того, ціни на дорогоцінний метал досягла максимуму з часів 2011 року. Експерти пов'язують це з нестабільною ситуацією в світі, а також із зростанням напруженості у відносинах між Китаєм і Сполученими Штатами Америки. Більш того, найближчим часом дана тенденція може продовжитися.

Також стало відомо, що компанія "Укрзалізниця" може в черговий раз збільшити вартість тарифів на пасажирські перевезення. Причиною називаються збитки, спричинені глобальною пандемією коронавирусной інфекції і висновками, зробленими за нею карантинними обмеженнями. Щоб виключити варіант з банкрутством, компанія може спробувати вирішити власні проблеми за рахунок пасажирів.

Через пандемії коронавируса і введених через поширення хвороби обмежень державна компанія «Укрзалізниця», яка і раніше мала проблеми, виявилася в ще більш жалюгідному становищі.

Раніше про можливе розділення «Укрзалізниці» на кілька частин заявив член наглядової ради компанії Сергій Лещенко. Відзначається, що планують створити такі вертикалі - вантажні і пасажирські перевезення, інфраструктура, ремонтна вертикаль і вертикаль непрофільних активів.