Після підвищення соціальних стандартів з 1 липня 2020 року пенсії збільшилися лише у 30% українських пенсіонерів.

Як передають Українці, про це пише Сегодня, посилаючись на оцінки експертів.

Відзначається, що найбільше пощастило тим, у кого виплати були високими з самого початку.

черги, АТБ
черги, АТБ

Наприклад, люди, які одержували пенсію рівну 10 мінімальним, тепер будуть отримувати на 740 грн більше. Також пенсії збільшили інвалідам війни та ЧАЕС, учасникам бойових дій, шахтарям, почесним донорам, а також тим, хто має особливі заслуги перед Україною.

Експерти відзначають, що ситуація для пенсіонерів на даний момент змінюється, причому не в кращу сторону. Це пов'язано з тим, що пенсійний стаж з кожним роком збільшується і в 2028 досягне 35 років.

За словами екс-заступника голови Пенсійного фонду Віктора Колбун, багато людей, що народилися в 1968 році і пізніше, ризикують не вчасно вийти на пенсію, так як в «лихі 90-е» і «нульові» вони працювали нелегально і не матимуть такого великого стажу «Їм доведеться працювати ще 3-5 років, щоб заробити хоч мінімальну пенсію. Тому і пенсіонерів через 10 років стане менше, і середні пенсії теж будуть зростати набагато повільніше, ніж зараз ».

Відзначається, що на даний момент виходячи з даних Пенсійного фонду України, середня виплата по країні становить 3354 грн. Мінімальна - в два рази менше середньої, а максимальна - більше середньої в п'ять разів.

Станом на 1 липня 2020 року, практично половина пенсіонерів отримує пенсію від 2 до 3 тисяч гривень.