Поки сьогодні Київ та деякі інші міста заливало дощами, українців просять пам'ятати і про літній сезон, у який можливі відключення світла.

Звісно, ​​це відбувається через те, що росіяни продовжували нещадно атакувати енергетичну інфраструктуру України. Звичайно, коли прийде спека і всі будуть використовувати кондиціонери та вентилятори, вживання значно збільшиться.

Пошкодження електростанцій
Пошкодження електростанцій

21 березня 2024 року статус-кво в енергетиці України було порушено через зміну стратегії ударів з боку Росії. Про це розповів експерт у сфері енергетики Віктор Куртєв в ефірі програми.

"Вони зрозуміли, що бити мережу і порушити цілісність енергосистеми, створити системну аварію у них не вийде того сезону. Вони вистрілили весь свій стратегічний запас ракет, потім рік його накопичували" , - зазначив Куртев.

Тепер удари завдаються по маневреній генеруючій потужності – Дніпровському каскаду ГЕС, великим тепловим електростанціям "Центренерго", Трипільській ТЕС та іншим.

За словами експерта, втрати потужностей, що генерують, дуже великі: "Цифру взагалі кажучи в ефірі називати точно як би неправильно, ми трохи менше 7000 втратили. Ось, але це дуже багато і дуже болісно".

Куртев пов'язує це з недостатньою роботою ППО через дефіцит ракет і питань, пов'язаних з американською та іншою іноземною допомогою.

Над Києвом ППО збили ворожий обʼєкт
Над Києвом ППО збили ворожий обʼєкт

Зараз енергосистема України балансується за рахунок імпорту електроенергії у вечірній час, при цьому вдень іноді доводиться обмежувати генерацію сонячних станцій через її надлишок. У деяких областях південного сходу країни відбуваються невеликі відключення через мережеві обмеження.

Моделювання показує, що влітку і особливо взимку на Україну чекають значні дефіцити електроенергії навіть за поточного складу генеруючих потужностей. За прогнозами експерта, зимовий дефіцит може досягати 5 ГВт у найважчому режимі.

Нагадаємо, що українців змусять платити за світло утричі дорожче: тепер грошей навіть на продукти не залишиться.

Раніше ми повідомляли про відключення світла вже у травні: українцям розповіли, що залишить усіх нас без електроенергії.