Ціни на овочі в Україні зросли вже на 60%. Подальше подорожчання-ще на 20-30% – спостерігатиметься до кінця червня. Про це заявив виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзін, передає УНН.

За його словами, падіння цін стане можливим після надходження на прилавки магазинів і ринки нового врожаю.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

"Вони (овочі, – ред.) вже виросли практично на 60%, тому думаю, що відсотків 20-30 ми ще побачимо. А потім вони почнуть стрімко падати в ціні, як тільки у нас почнеться надходження нового врожаю з відкритого грунту", – розповів Пендзин.

При цьому ціни на крупи, молоко, яйця або м'ясо прогнозувати поки рано. За словами експерта, все залежить від обсягів зібраного врожаю.

"Що стосується зернових, м'яса, молока, яєць і масла, все це ми зможемо зрозуміти десь не раніше червня місяця", – сказав Пендзін.

Раніше в Інституті аграрної економіки заявили, що урожай зернових і зернобобових культур в 2021 році майже на 9% перевищить показник 2020 року.

А в Мінекономіки запропонували врегулювати ситуацію на ринку цукру шляхом тимчасового обнулення мита. Це допоможе знизити ціни, які перевищують Європейські на 36%.