Кабінет Міністрів України під час чергового засідання в середу, 9 червня, схвалив законопроект, який передбачає монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті та комунальні послуги.

Про це стало відомо в ході засідання уряду, яке транслювалося в Youtube.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, зазначені пільги в грошовій формі виплачуватимуть за встановленим місцевою владою порядку. У Кабміні вважають, що така система сприятиме адресності надання пільг виходячи з можливостей місцевих бюджетів.

У разі якщо Верховна Рада прийме даний законопроект, то в Україні скасують безкоштовний проїзд для пільговиків усіх категорій. Така зміна передбачає монетизація будь-якої допомоги від держави.

"Метою прийняття акта є врегулювання питання надання пільг з оплати проїзду та інших пільг окремим категоріям громадян у грошовій формі шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень щодо визначення порядку надання та розмірів грошової компенсації", - пояснюється в документі.

Крім того, уряд має намір перевести в грошову форму пільги на комунальні послуги. А те, скільки грошей необхідно виплатити українцям за пільги по комуналці, буде також вирішувати місцева влада.