Згідно із затвердженим бюджетом Пенсійного фонду, з 1 липня поточного року багато пенсіонерів отримають надбавку до своїх щомісячних виплат.

Так, мінімальний розмір підвищення пенсії складе 85 грн, а максимальний – 850 грн.

Зокрема, сума мінімальної пенсії зросте до 1854 грн, тобто підвищення становитиме 85 грн. Зазначаємо, що на сьогоднішній день мінімальну пенсію отримують переважно українці, які не виконали норму за стажем при виході на пенсію. А ті, хто вийшов на пенсію з достатнім трудовим стажем, отримують від 2,4 тис.грн.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

При цьому найбільшу надбавку призначать пенсіонерам, які і так отримують найбільші виплати. Для них підвищення складе 850 грн. Таким чином, з 1 липня цього року максимальна пенсія зросте з 17 690 грн до 18 540 грн.

Варто уточнити, що розмір максимальної пенсії регулюється законом. Тому він не може перевищувати рівень 10-ти прожиткових мінімумів.

Крім базової надбавки до пенсії деякі українці отримають доплату за стаж понад норму. Для чоловіків і жінок вимоги по стажу різні. Так, чоловікам для отримання даної доплати потрібно понад 35 років трудового стажу, а жінкам – 30 років.

Однак для всіх українців розмір доплати рівний. За кожен додатковий рік сума надбавки до пенсії складе 1% прожиткового мінімуму.