В Україні для більшості домогосподарств (85%) субсидії на новий опалювальний сезон перепризначать автоматично вже в найближчі тижні.

Про це 17 червня повідомило Міністерство соціальної політики.

Стало відомо, що на сьогоднішній день відповідна інформація узагальнюється Міністерством фінансів для проведення верифікації. Мінфін перевірить одержувачів субсидій на відповідність новим критеріям, після чого органи соціального захисту населення забезпечать автоматичне призначення житлових субсидій для понад 2,5 млн українців.

Комунальні послуги
Комунальні послуги

"Звертаємо увагу, що призначення та нарахування житлових субсидій усім домогосподарствам здійснюватиметься починаючи з травня поточного року", – зазначили у відомстві.

У Мінсоцполітики також пояснили, чому перепризначення субсидії зайняло багато часу. Справа в тому, що треба було зібрати і обробити інформацію, включаючи додаткові критерії, про понад 6 млн осіб.

Для цього необхідно залучення в процес різних джерел інформації і багато часу на її обробку. Зокрема це стосується інформації від десятків банківських установ, реєстрів прав на рухоме та нерухоме майно.