Нацполіція повідомляє що з початку 2020 року штрафи за куріння в громадських місцях могли принести державному бюджету близько 5 млн. гривень, проте сплачено з 200 тисяч штрафів лише 9%.

За адміністративне порушення передбаченого статтею 175-1 «Куріння табачних виробів в заборонених місцях» передбачається штраф у розмірі від 70 до 170 гривень. За загальними даними в період з 1 січня по 11 серпня було виписано штрафів на суму 5 182 968 млн грн, проте гроші що отримали в бюджет складають значно меншу суму: усього 463 143 грн.

Законодавство України передбачає заборону на куріння в ліфтах, під'їздах жилих будинків, на території навчальних закладів, у ресторанах та кафе, а також на зупинках громадського транспорту і відповідно у самому транспорті. Проте не дивлячись на безліч заборон та навіть штрафи, в Україні кожний четвертий має нікотинову залежність. Не дивлячись на те що куріння з кожним роком перетворюється на «дороге задоволення», навряд незабаром можна розраховувати на зменшення числа людей залежних від нікотину та зменшення кількості штрафів.