Напористість і наркодолари дозволяють їм домагатися хоч і мінливого, але успіху. І, здається, якщо вони подвоїть, а то й потроять зусилля – остаточно уникнуть міцних обіймів правосуддя, пише Іван Чіп у своєму огляді для проектів CRiME та [гучні справи].

Поки ватажки «Хімпрому» просаджують печінку, відсиджуються хтось у спекотній Мексиці, хтось у сонячному Техасі, деякі їхні підручні вже встигли не тільки постати перед судом, а й покарати. Як, наприклад, дівчина із модельною зовнішністю Каріна Койнаш.

Каріна Койнаш

Вирок Карині Сергіївні не так відображає її справжню роль у наркокартелі (насправді, майже ніяк), скільки описує пристрій і масштаб цього організованого злочинного угруповання. А вони вражаючі.

16 квітня 2020 року мати двох малолітніх дітей, уродженка нині окупованого Шахтарська Койнаш Карина Сергіївна смиренно вислухала свій вирок у стінах Голосіївського райсуду Києва.

Отже. У вироку сказано таке (тут автор дозволить собі трохи вільний переказ сухого документа).

Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку 2014 року на території Києва Левченко Єгор Васильович (він же Єгор Буркін) та Лемішко Андрій Абрамович (він же Андрій Амірханян), матеріали щодо яких виділено до окремого кримінального провадження, створили стійке ієрархічне об'єднання – злочинну організацію. Простіше кажучи, ОЗУ, відому як наркокартель «Хімпром».

Єгор Буркін, він же Єгор Левченко

Єгор Левченко (Буркін) та Андрій Лемішко (Амірханян), діючи за корисливими мотивами, з метою власного незаконного збагачення, усвідомлюючи кримінальну карність злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, але знаючи про високу прибутковість від скоєння цих злочинів, у 2014 році, умисел, створили злочинну організацію.

Андрій Лемішко, він же Андрій Амірханян

Збудована зазначеними особами структура злочинної організації включала наступні структурні підрозділи:

підрозділ Джанго (Django);

підрозділ "Бородати";

"Фінансовий блок";

«Кадровики»;

підрозділ "Лабораторії";

"Силовий блок";

і навіть інші, невстановлені нині, структурні підрозділи.

Розроблена Буркіним і Амірханяном структура злочинної організації та схема її злочинної діяльності характеризується участю взаємопов'язаних між собою функціонально відокремлених ланок, що мають стійкі зв'язки та згуртованість, а також тривалим періодом скоєння злочинної діяльності, чітким розподілом ролей. У злочинній організації існували функціонально-відокремлені ланки, що характеризуються виконанням суворо відведених обов'язків, підпорядкованістю нижчих ланок вищим.

Ієрархія злочинної організації передбачала повне підпорядкування всіх учасників ОЗУ та учасників окремих структурних підрозділів її ватажку – Єгору Левченку. При цьому керівники окремих структурних підрозділів під керівництвом Буркіна-Левченка та Амірханяна-Лемишка визначали обсяг необхідних дій для досягнення спільної мети злочинної організації зі збуту наркотиків та подальшої легалізації коштів, отриманих від наркоторгівлі.

У цій злочинній організації її керівниками створено чітку ієрархічну гілку та визначено чіткі обов'язки кожного члена злочинної організації як на території країн СНД, у тому числі РФ (далі РФ), так і на території України. Відповідно до розподілу, що існував у злочинній організації, учасники цієї організації ділилися на категорії.

1) Ватажок злочинної організації Єгор Левченко-Буркін залишив за собою такі обов'язки та повноваження:

надання інформаційного матеріалу та інструкцій з організації злочинної діяльності, а також суворе керівництво діями учасників злочинної організації за допомогою текстових повідомлень у програмі обміну повідомленнями;

підтримка зв'язків із постачальниками речовин, необхідні виготовлення наркотичних средств;

підтримка зв'язків із власниками тематичних інтернет-форумів, на яких здійснюється розміщення реклами інтернет-сайтів;

фінансування спільної протиправної діяльності, оплата витрат, пов'язаних із доставкою наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів злочинною організацією територією іноземних держав;

надання грошей на придбання коштів скоєння злочину;

планування спільної злочинної діяльності;

придбання за рахунок грошей, одержаних від злочинної діяльності, нових партій наркотичних засобів;

особисте управління роботою так званих лабораторій, що займаються виготовленням, переробкою, фасуванням та відправкою наркотиків,

забезпечення прихованого надходження наркотиків учасникам злочинної організації через обладнані схованки;

конспірація усієї діяльності злочинної організації;

встановлення розміру грошової винагороди членам злочинної організації;

зовнішній контроль роботи операторів, які адмініструють роботу інтернет-магазинів та чат-ботів у месенджері «Телеграм», які здійснюють збут наркотиків, психотропних речовин та їх аналогів шляхом розміщення реклами в мережі Інтернет;

налагодження корупційних контактів із представниками правоохоронних органів,

ухвалення рішення про проведення внутрішніх перевірок на відданість шляхом проходження поліграфа;

керівництво роботою силового блоку злочинної організації;

прийняття рішень про призначення осіб регіональними керуючими або «кадровиками»,

визначення та ухвалення рішення про розширення територій збуту;

прийняття рішень щодо необхідності створення «кадрових офісів» та «продажних офісів»;

контроль за витратами регіональних керуючих при організації їхньої роботи.

2) Спеціально призначені «регіональні керуючі» за дорученням Буркіна-Левченка та Амірханяна-Лемишка контролюють діяльність так званих «офісів», що функціонують на території України, працівники яких задіяні у механізмі дистанційного збуту наркотичних засобів у довірених їм регіонах. Єгор Левченко (Буркін) для кожного регіонального керуючого визначив такі обов'язки:

контроль за діяльністю довіреного «кадрового офісу» (орендований будинок або квартира, в яких працювали, а часто й жили «оператори-пошуковики», дані приміщення були обладнані ноутбуками із попередньо встановленими спеціальними програмами, робочими мобільними телефонами та сим-картами різних мобільних операторів) ;

контроль за дотриманням суворих заходів конспірації підлеглими учасниками структурного підрозділу: зміна розташування «офісів»; регулярна заміна засобів зв'язку; заборона на використання особистого телефону та особистих сім-карток у робочих телефонах, заборона на спілкування зі знайомими, друзями та сім'єю під час роботи; використання на робочому ноутбуці та мобільному телефоні спеціального програмного забезпечення, яке приховує або виключає ідентифікацію користувача (інтернет-браузер «TOR», програми VPN, OpenDNS, Proxifier); використання інтернет-месенджерів, зареєстрованих за номерами оператора мобільного зв'язку, які не використовувалися у робочих мобільних телефонах Telegram, Signal; використання при спілкуванні вигаданих імен нікнеймів та знеособлених логінів без прив'язки до конкретної особи;

контроль за дисципліною працівників на «офісі» та поза ним, щоб уникнути порушень з їхнього боку певних правил «безпеки» (не вживати наркотики під час і до роботи, не співпрацювати з правоохоронними органами, не красти гроші, не повідомляти знайомих, друзів, сім'ї) місце роботи, використання на робочому ноутбуці та мобільному телефоні паролів та програмного забезпечення для шифрування даних VeraCrypt, вчасно приходити на робоче місце та не відлучатися надовго з робочого місця);

фінансове забезпечення діяльності «офісу» із коштів, отриманих від продажу наркотиків (сплата орендної плати за квартиру чи будинок, виділення коштів на придбання та обслуговування комп'ютерної техніки та мережевого обладнання, виплата грошової винагороди та премій);

встановлення розміру грошової винагороди членам злочинної організації;

оплата витрат водіїв, складів, кур'єрів, графітників, спортсменів, айтішників та виплата їм грошової винагороди;

прийняття рішень щодо фізичних покарань підлеглих учасників структурного підрозділу злочинної організації у разі порушень правил безпеки чи заходів конспірації;

підготовка фінансових звітів щодо обсягів продажу, замовлень та витрат для Єгора Левченка (Буркіна).

3) Куратори – насправді заступники регіональних управляючих. Мають ті ж повноваження у своєму підрозділі – «продажному офісі», що й керуючий. Здійснюють постійний контроль, більшість часу знаходяться саме в офісі. Як правило, куратор підтримує зв'язок із «водіями», що знаходяться на території РФ.

4) Кадровики - члени ОЗУ, які відповідають за стажування, працевлаштування та перевірку категорій учасників угруповання, таких як: "склад", "водій", "кур'єр", "графітчик", "спортсмен", "оператор".

5) Хіміки – кадри, безпосередньо відповідальні виготовлення наркотичних засобів біля РФ у спеціально оснащеному необхідним устаткуванням будівлі-лабораторії. Добором персоналу цієї категорії, організацією їхньої роботи та забезпеченням фінансування лабораторій, у яких працювали хіміки, займався особисто Єгор Левченко (Буркін).

6) Водії – відповідальні перевезення великих партій наркотиків від лабораторії у будь-яку необхідну регіональному керуючому точку біля Росії.

7) «Склади» – відповідальні за збирання та зберігання наркотиків, доставлених водієм, здійснюють фасування на дрібні партії (0.3, 0.5 та 1 грам, далі «доза») для кур'єрів.

8) Кур'єри – відповідальні за збирання та зберігання наркотиків, залишених «складом» та подальше їх поширення шляхом «закладок». Адреси із докладним описом місцезнаходженням «закладки» кур'єр передає через месенджер «Телеграм» оператору, який знаходиться в Україні. Такі адреси із «закладками» продавалися покупцям наркотиків на території РФ за допомогою Інтернету.

9) Графитчики – раздолбаи, що малювали графіті у містах біля РФ, із єдиною метою реклами магазину зі збуту наркотичних засобів, психотропних речовин та його аналогів. Вказане графіті містить посилання на інтернет-сторінку магазину або назву чат-бота у месенджері «Телеграм».

10) Спортсмени (вони ж «силовий блок») – персонажі, які орудують як в Україні, так і в РФ. На них покладалося завдання покарання учасників ОЗУ, які порушили заходи конспірації, правила роботи або дисципліни. У випадку з РФ каралися працівники, які намагалися надати собі «товар». У випадку з Україною каралися оператори, які порушували дисципліну, правила безпеки та інше.

11) Оператори – особи, задіяні у механізмі перевезення та збуту наркотичних засобів. Існували дві зміни операторів: денна (час роботи з 10:00 до 22:00), нічна (час роботи з 22:00 до 10:00). Знаходяться на території України та адмініструють роботу магазину наступним шляхом:

додають до адміністративної панелі веб-сайту магазину та чат-бота «Телеграм» нові надходження наркотичних засобів;

перевіряють залишки «закладок» у тому чи іншому районі міста;

приймають оплату за продаж наркотичних засобів на криптогаманці та надалі пересилають їх на гаманець «фінансиста»;

здійснюють технічну підтримку у разі незнаходження покупцями «закладки»;

можуть безпосередньо спілкуватися зі «складом», «кур'єром», «графітчиком», «спортсменом» про необхідність оплати роботи, відсутність кадрів та інших проблем, що виникають під час їхньої роботи. Передають отриману інформацію куратору чи фінансисту;

повідомляють кураторам про порушення правил роботи «кур'єром», «графітчиком», «складом»;

щодня формують звіт про продаж наркотичних засобів, здійснені витрати, передають цю інформацію фінансисту або куратору.

12) Фінансисти – особи, які у підпорядкуванні у «регіонального керівника» чи «куратора». Відповідають за акумуляцію на криптогаманцях коштів, отриманих від збуту наркотиків, з подальшим зберіганням та переведенням у готівку. Також займалися виплатою заробітної плати «кур'єрам», «графітчикам», «складам», «водіям», «операторам», «спортсменам» через переказ грошей або на криптогаманець, або на інші електронні гаманці, або готівкою у випадку з операторами.

3) Пошуковики - відповідальні за підбір нових учасників ОЗУ таких категорій як "склад", "водій", "кур'єр", "графітчик", "спортсмен", "оператор".

14) Будильники («перевірка») – особи, які займаються викликом та відправкою повідомлень операторам, регіональним керуючим, з метою контролю їхньої робочої діяльності та присутності на робочому місці. Категорія створена як зовнішня міра контролю, запроваджена особисто Буркіним-Левченком.

15) Айтішники – особи, які займалися технічним обслуговуванням віддалених серверів, магазинів з продажу наркотиків, розміщених на веб-сайтах та в чат-ботах месенджера «Телеграм», обслуговували наявну в офісах комп'ютерну техніку.

16) «Фільтровальщики» – відповідальні за стажування, облік і перевірку щодо надійності працівників таких категорій, як «склад», «водій», «кур'єр», «графітчик», «спортсмен» біля РФ.

Метою діяльності злочинної організації, крім наркоторгівлі, є також легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом.

Учасники зазначеної злочинної організації були об'єднані загальним злочинним наміром та діяли відповідно до планів та завдань, визначених її керівниками.

Так, Єгор Буркін (Левченко) та Андрій Амірханян (Лемишко) протягом 2014-2019 років, діючи за корисливими мотивами з метою власного незаконного збагачення, отримали згоду від учасників злочинної організації на створення злочинної організації з метою скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів.

У невстановлений час, але не пізніше липня 2016 року, Карина Койнаш, перебуваючи в невстановленому місці на території Дніпровського району міста Києва, зустріла раніше їй незнайомого Андрія Лемішка (він же Андрій Амірханян). У ході спілкування між ними склалися дружні довірчі стосунки, а з 2017-го по квітень 2018 року вони проживали однією сім'єю, але не були одружені…