Цього року українці не економлять на споживчій електроніці: купують дорожчі та якісніші телевізори, навушники, бездротові колонки, ноутбуки та монітори.

Тільки в цьому році на них витратять понад 89 млрд грн при загальному зростанні вартості на 18,1%, повідомляється в дослідженні компанії Euromonitor International. Для порівняння, минулого року на всякого роду електроніку українці витратили близько 75 млрд грн.

Передумовою до даної тенденції в Україні стали віддалена робота і навчання через різні ковідні обмеження. Як наслідок споживачі більше часу проводять вдома.

Завдяки цьому в особливо виграшному становищі опинилися категорії ноутбуків, стаціонарних комп'ютерів і моніторів. Їх також частіше стали використовувати в якості розваг, тому щоб поліпшити свої ігрові можливості, українські користувачі активніше вкладають кошти в більш просунуті моделі.

Час, проведений вдома, робить позитивний вплив і на покупку РК-телевізорів, а також більш дорогих OLED-телевізорів. Вони, в свою чергу, знижують потребу в покупці різної додаткової електроніки, такої як домашній кінотеатр і акустичні системи.

Одночасно з цим цифровий годинник і різні "розумні" гаджети відвоювали свою частку українського ринку через свою функціональність. А на тлі все більшого проникнення смартфонів і їх використання для перегляду цифрового контенту, свою вигоду серед молодої аудиторії успішно отримують виробники бездротових колонок.

Всеукраїнською тенденцією, за даними аналітиків, стала покупка більш якісних і сучасних пристроїв. Особливо це стосується навушників: пристойне зростання попиту тут відчувають саме преміум-варіанти, які знаходять застосування як для навчання, так і для дозвілля.

При цьому все ще зберігається категорія покупців, чутливої до цін і з низькою купівельною спроможністю, але навіть вони на навушниках і телевізорах з доступом в Інтернет не економлять – беруть в кредит.

У той же час ніша автомобільних девайсів у вигляді аудіоплеєрів, а також портативних пристроїв, таких як електронні книги, цілком поступилися свої позиції смартфонам і сприймаються користувачами як застарілі технології.

Експерти прогнозують, що середня ціна одиниці побутової електроніки в Україні продовжить зростати. Головною причиною називають саме зростання попиту на товари більш високої якості.

Як випливає з дослідження, розширення категорій товарів призупинилося, оскільки багатофункціональність смартфонів допомагає замінити ними основні опції. Це стосується навіть планшетів, які поступаються позиціями телефонам з великими екранами.

Однак у гонитві за функціональністю і зважаючи на зростаючу діджиталізацію, хороші перспективи в Україні спостерігаються у інтелектуальних наручних пристроїв, а також Bluetooth-навушників.