Гроші платників податків повинні витрачатися відповідально, тому передбачена перевірка наявності боргів у людини, яка звернулася за субсидією. Про це інформує Мінсоцполітики.

Є тільки два випадки, коли борги можуть перешкодити оформити субсидію, зазначено в повідомленні прес-служби Міністерства.

Борги заважають оформити субсидію - що робити

1) якщо у людини є заборгованість по виконавчому провадженню про стягнення аліментів більше трьох місяців.

Також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у члена сім'ї. Перевіряється наявність заборгованості у відкритому і безкоштовному Єдиному реєстрі боржників.

У цьому випадку є винятки і розраховувати на субсидію можна, якщо така заборгованість у члена сім'ї:

  • вважається безвісно відсутніми за рішенням суду;
  • має правовий статус зниклої безвісти особи;
  • є алко - або наркозалежним, що підтверджується довідкою від лікаря;
  • відсторонений від роботи (посади) в порядку забезпечення кримінального провадження;
  • перебуває під домашнім арештом або утримується під вартою.

2) наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати ЖКГ послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, термін позовної давності якої не закінчився, і загальна сума якої перевищує 340 грн в день звернення за призначенням житлової субсидії.

Органи соцзахисту отримують таку інформацію від підприємств, які надають комунальні послуги.

Винятком є наявність заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами за відсутності лічильників газу та у зв'язку з приведенням обсягів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов. Наявність такої заборгованості не перешкоджає оформленню субсидії.

Якщо заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла і опалювальний сезон вже почався, все одно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону, якщо протягом двох місяців з його початку буде надано один з наступних документів.

Документи:

  • документальне підтвердження сплати заборгованості;
  • укладено договір про її реструктуризацію;
  • ухвала про відкриття провадження у справі про оскарження заборгованості в судовому порядку.

Якщо подані такі документи пізніше ніж за два місяці після початку опалювального сезону, то субсидію зможуть призначити з місяця, наступного за тим, в якому до органу соцзахисту надійшли документи.