Загублений світ стародавніх релігійних об'єктів, побудованих самою ранньою цивілізацією в Північній і Південній Америці, був виявлений за допомогою передової техніки сканування землі, пише Daily Star.

Дослідники виявили майже 500 квадратних комплексів, що датуються періодом між 1050 і 400 роками до нашої ери, з центром навколо городища Сан-Лоренцо, яке пов'язане з давньою цивілізацією ольмеків.

Такеші Іномата, археолог з Університету Арізони, пояснив в науковому журналі Nature Human Behavior, що в Сан-Лоренцо за допомогою сканерів Lidar було виявлено велике і раніше невідоме місце проведення церемоній.

Комплекс, розміром близько 3300 футів на 900 футів, мав 20 піднятих платформ. За його словами, точне призначення платформ залишається загадкою. На цьому місці було виявлено 10 величезних кам'яних голів, які, можливо, були вирізані як портрети певних правителів ольмеків.

Як і багато великих доісторичних пам'яток, комплекс ольмеків, здавалося, був побудований так, щоб відповідати сонцю в певний час року.

"Плани міст, що символізують космологію, вже давно визнані визначальним елементом мезоамериканських цивілізацій", – пишуть дослідники.

Стародавнє 2000-річне загублене місто
Стародавнє 2000-річне загублене місто

"Ці центри, ймовірно, були найбільш ранніми матеріальними виразами основних концепцій мезоамериканських календарів", – сказав Іномата.

Календар ольмеків складався з 20-денних "місяців", які, на думку Іномати, були представлені 20 платформами.

Лідар, технологія, що дозволила виявити це місце, в останні роки зробила революцію в археології.

"Перевага лідара полягає в тому, що він забезпечує тривимірний вигляд з висоти пташиного польоту на ландшафт і модифікації його, зроблені людьми, стародавніми і сучасними, у формі будівель, транспортна, сільськогосподарська і водна інфраструктура", - сказав співавтор дослідження Хуан Карлос Фернандес-Діас

Він додав, що лідар також може дозволити дослідникам "побачити" деталі загублених міст, похованих під густим лісом.

Іномата сказав, що технологія відкрила нові області археології: "Ще кілька років тому було немислимо вивчити таку велику територію. Загальнодоступний лідар змінює археологію", – сказав він.

Він сказав, що до того, як лідар став доступний, стародавні пам'ятники могли навіть не помічатися.

"Ділянки великі по горизонталі, але не по вертикалі. Люди будуть ходити по ньому і не помітять його прямокутного простору, але ми можемо побачити його за допомогою лідара дуже добре", – пояснив він.