Лікар-педіатр вищої категорії, кандидат медичних наук, письменник і телеведучий Євген Олегович Комаровський поділився дуже корисним постом у своєму акаунті в соцмережі. Він дав відповідь на всі питання, що цікавлять.

Відповідну публікацію доктор Комаровський розмістив на своїй сторінці в Instagram.

"Питання: Здрастуйте, доктор. Хочу дізнатися вашу думку про яслі для дитини молодше двох років, якщо мама ще може посидіти вдома. Наша бабуся наполягає, що потрібно адаптувати дитину, а я проти, тому що через рік я вже не зможу бути з ним вдома — треба буде виходити на роботу, де лікарняні ну дуже не вітаються. Тому хочеться використовувати час, коли я ще можу бути з ним, по максимуму: награтися, нагулятися, загартувати, навчити корисному... а вже потім, коли підросте і не буде альтернативи садку, і віддавати. Але я боюся, що взагалі не зможу знайти нормальний дитячий сад... Загалом, друге питання таке: а коли з саду потрібно обов'язково забирати дитину, навіть якщо доведеться віддавати няні повзарплати?", - підписав публікацію відомий доктор.

Після такого поширеного питання доктор Комаровський приготував відповідь і записав іі.

"Відповідь: однозначної відповіді на ваше запитання немає, оскільки абсолютно незрозуміло, про який дитячий садок йдеться. Якщо це дитячий сад, де в ігровій і в спальні + 26 за Цельсієм, де гуляють в кращому випадку 1 годину в день, де найкращий вихованець - це той, хто перший поїв, де половина дітей (а нерідко і співробітників) ходять з купленими довідками про вакцинацію — так з подібного дитячого садка треба не те що забирати, туди віддавати дитину не треба... але віддають, оскільки ніякої альтернативи, як правило, немає. Головне: дитячі садки існують для того, щоб батьки могли виконувати свої соціальні функції і жити повноцінним життям, яка не повинна зводитися виключно до догляду за потомством. Значить, держава або приватні структури повинні бути зацікавлені в тому, щоб вже після 6 місяців дитина могла якийсь час проводити в дитячому садку під наглядом правильно навчених і високооплачуваних співробітників. Це ідеальна теорія. Тому що основна проблема не в медицині — з позиції педіатра, в адекватному дитячому садку для дитини суцільні плюси практично в будь-якому віці. На жаль, відповідні санітарно-гігієнічним нормам дитячі садки, з акцентом насамперед на дитяче здоров'я-величезна рідкість. І у більшості батьків-це, до речі, найсумніше-немає на такі сади запиту", - поділився професійний лікар.

Євген Комаровський, скріншот із відео
Євген Комаровський, скріншот із відео