Днями українцям стала доступна інформація про те, що нібито Ілон Маск виключив систему Starlink біля Криму. щоб ЗСУ не змогли завершити свою атаку.

Після цього бізнесмен заявив, що нічого не відключав, а Старлінк не працював біля Криму спочатку, адже йому не хотілося б, щоб система була втягнута у війну і допомогла "погіршити конфлікт".

Ілон Маск, фото: кадр з відео
Ілон Маск, фото: кадр з відео

Такі заяви прокоментував голова ГУР Кирило Буданов. Його відповідь трохи відрізняється від запевнень Ілона Маска.

Глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов підтвердив, що системи Starlink не працювали "певний час" біля Криму. Про це стало відомо завдяки виступу розвідника на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

"Я не впевнений, що пан Ілон Маск оперував якимись міфічними кнопками і зупиняв рух будь-яких апаратів. Це моя особиста думка. Те, що системи Starlink не працювали деякий час у Криму, я можу це абсолютно підтвердити, бо ми також застосовували певну техніку", - сказав він.

Кирило Буданов, кадр з інтерв'ю
Кирило Буданов, кадр з інтерв'ю

Глава ГУР зазначив, що супутниковий інтернет Starlink грав і продовжує відігравати значну роль у веденні бойових дій. Системи добре зарекомендували себе на лінії фронту і по всій її протяжності українські захисники використовують Starlink.

Нагадаємо, що або придатний, або ні: Дмитро Лубінець хоче прибрати поняття "обмежено придатний" при мобілізації.