Якщо ви вже отримали повістку, сходили у військкомат, отримали відповідь і змогли повернутися до цих справ, то це ще не означає, що зустрічей з військкомами у вас більше не буде.

Деякі категорії українців можуть отримувати повістки повторно і не один раз. Що це за категорії? Про це повідомив 24 канал.

Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua

Так, повторно отримати на вулиці порядок денний можуть громадяни, які не мають права на відстрочку. При цьому уточнювати облікові дані в ТЦК необхідно протягом семи днів після будь-яких змін, але не рідше ніж раз на п'ять років.

Що стосується рішення ВВК, то воно дійсне протягом року. До того ж, деякі види відстрочки надаються на певний термін - для навчання на рік, потім потрібно надавати нову довідку, бронювання діє на шість місяців або поки що існують відповідні підстави для установи.

Зокрема, повістки можуть вручати повторно:

  • якщо ВВК проходили понад рік тому;
  • для перевірки облікових даних;
  • для перевірки даних про заброньованого працівника;
  • для перевірки обставин на відстрочення;
  • для мобілізації.

українська військова техника
українська військова техника

При цьому повістки видаватимуться двом категоріям чоловіків.

"Це для людей, які з тих чи інших причин не з'явилися до територіальних центрів комплектування, щоб уточнити дані - можливо, змінилося сімейне становище, кількість дітей, місце проживання. Також це стосується внутрішньо переміщених осіб", - пояснила прессекретарка Черкаського ТЦК Аліна Кривошия.

Нагадаємо, що або придатний, або ні: Дмитро Лубінець хоче прибрати поняття "обмежено придатний" при мобілізації.