У Києві вже почали підключати житлові будинки до опалення, оскільки наближається похолодання. Більше того, у п'ятницю синоптики прогнозують мокрий сніг у деяких регіонах.

Когось це можливо порадує, але не всі такі любителі зими та снігу в нашій країні. Тим більше, що в Україні продовжується повномасштабна війна і невідомо, як холоди вплинуть на її перебіг.

Зима, скріншот із відео
Зима, скріншот із відео

Якою буде зима сезону 2023/2024 в Україні? Про це вже зробили прогнози синоптики.

За словами метеорологів, зараз над Північним полюсом формується полярний вихор, від якого залежить погода взимку 2023-2024. Попередньо вони стверджують, що суттєвої відмінності від минулого сезону не буде: опади у вигляді снігу та дощів будуть досить рідкісним явищем. Інформація про це міститься в ресурсі Severe Weather, що складає прогнози для всієї Європи

Зараз прогноз погоди на зиму виглядає приблизно так:

  • Грудень 2023 року – денна температура повітря в середньому коливатиметься до -1 градуса, а вночі – від 0 до -8. Снігу буде небагато і не у всіх областях.
  • Січень 2024 року очікується теплішим, ніж грудень, але періодично будуть і холодні дні – до -8 градусів. Опади незначні.
  • Лютий 2024 віщує середню температуру 0 градусів, а вночі повітря може охолоджуватися до -11. Вірогідність опадів висока, але вони також незначні без затяжних снігопадів.

зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України
зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України

Нагадаємо, коли Україну накриє снігова лавина: метеоролог Мартазінова попередила, що лютий зникає як зимовий місяць.

Раніше ми повідомляли, що у Києві почали включати опалення, але українці дуже незадоволені: ще надто тепло.