З початку повномашстабної війни - 24 лютого 2022 року - в Україні почало діяти військове становище і з'явилася загальна мобілізація.

Звісно, ​​такий режим передбачає заборону на виїзд із країни всіх військовозобов'язаних українців. Це стосується більшості чоловіків, які не звільнені від мобілізації та придатні до служби в армії. Але українські чоловіки, на відміну від ізраїльських, які з усього світу стікаються, щоб захистити свою країну від терористів ХАМАСу, шукали способи покинути свою країну. У хід йшли будь-які незаконні способи, але зараз нардери пропонують узаконити виїзд чоловіків за кордон. Але є одне але".

Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua
Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua

У Верховній Раді розглядають законопроєкт №8029 (від 13.09.2022 "Про внесення змін до Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України" .) Він допоміг би врегулювати питання виїзду чоловіків за кордон у особливий період, але лише якщо вони забезпечать гарантовану фінансову підтримку ЗСУ.

там говориться, якщо військовозобов'язаний чоловік напише заяву про добровільну оплату — 5 неоподатковуваних мінімумів для працездатних громадян (13420 гривень) із щомісячною сумою перерахування на рахунок ЗСУ, що дорівнює податкам з мінімальної зарплати (2697,5 грн). У підтвердженні йдеться про добровільний обов'язок поповнювати рахунок та дозвіл на перерахування цих грошей на ЗСУ.

літаки ЗСУ
літаки ЗСУ

Є рішення і щодо тих, хто скористається можливістю, поїде, але сплачувати внески не буде. Тоді проти таких людей буде запроваджено санкції — заборону на в'їзд до України, зокрема. Але і тут "двері зачиняться" не назовсім і ситуацію можна буде виправити шляхом оплати всього, що заборгує чоловік.

Нагадаємо, що в Україні дозволили мобілізацію студентів, але не всіх: хто потрапить до списку на порядок денний.

Раніше ми повідомляли, що в цьому випадку чоловікам можна навіть не йти у військкомат, незважаючи на повістку: адвокат поділився лайфхаком.