Україна вже повноцінно увійшла в опалювальний сезон і багато жителів нашої країни хоч і не сплять, але творять нових відключень світла.

Звісно, ​​погода тішить теплом, а росіяни поки не взялися так активно за обстріл енергетичної інфратсруктури, як це було у 2022 році (можливо тому, що погода тішить). Проте українців давно просили підготуватися до того, що відключатимуть світло. Зараз про стан інфраструктури та про графіки розповів гендиректор "Yasno" Сергій Коваленко у новому інтерв'ю.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Він зазначив, що окупанти використовують усі методи у війні з Україною, зокрема обстрілюють енергооб'єкти, щоб викликати паніку та масовий виїзд громадян на тлі відключень електроенергії.

"Коли люди не мають світла, це шок. Що люди роблять при шоці? Починають бігти. Перша мета росіян – щоб велика кількість людей виїхала з України. Друга мета – щоб почалася гуманітарна катастрофа", - висловився він .

Однак у Yasno вже давно приготувалися до зими, за словами Коваленка. Зокрема, попрацювали над IT-інфраструктурою, контакт-центром та переробили трохи графіки відключень. Гендиректор повідомив, що вони стали гнучкішими.

"Тепер у графіках більша кількість груп. У Києві було три групи, а стало шість. Чим більше груп та черг, тим більше гнучкості. Також змінилося кілька годин відключень. Сподіваюся, що ці графіки не будуть застосовані", - розповів Коваленко .

Графіки відключень світла у Києві
Графіки відключень світла у Києві

Нагадаємо, що ППО навколо Києва не гарантує повного захисту: голова КГВА Попко попередив українців - навіть "Залізний купол" не справляється.

Раніше ми повідомляли про "газовий блекаут" в Україні можливий: у "Нафтогазі" попередили українців не лише про відключення світла.