23 листопада 2023 року стало днем ​​фейків для українців. Адже погода погіршилася і одразу полізли чутки про старт аварійних відключень світла.

Це було сказано в контексті Києва, але оперативно з'явилася інформація від ДПЕК про те, що інформація про аварійні відключення у Києві не відповідає дійсності. У компанії в першій половині дня розповіли, що через негоду вони переходять у посилений режим роботи. У разі виникнення локальних аварій у компанії готові оперативно ліквідувати їхні наслідки.

А вже надвечір стала поширюватися інформація про те, що сьогодні вночі Україна опиниться під масованим ракетним ударом. Українці почали отримувати у соціальних мережах різні повідомлення про те, що нібито цієї ночі російські окупанти влаштують масований обстріл містами.

Такі "анонси" у месенджерах – маніпуляція та чергова спроба противника створити паніку в суспільстві. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Фейкова інформація про обстріл
Фейкова інформація про обстріл

У відомстві звернули увагу, що насправді російські терористи можуть завдати ударів у будь-який момент, незалежно від повідомлень у мережах та "панічних листів" у месенджерах.

"При реальній загрозі ви отримаєте повідомлення від місцевих адміністрацій та Повітряних сил ЗСУ", - зазначають у Центрі.

Ракетний удар по Україні, рятувальники, кадр із вільних джерел
Ракетний удар по Україні, рятувальники, кадр із вільних джерел

Нагадаємо, що Володимира Зеленського суворо попередили, президент може влізти в неприємності:"Це великий обман".

Раніше ми повідомляли, що Буданов не збрехав і бійці ГУР таки були влітку в Криму: розвідка розповіла про успішні операції.