З усіх боків ми чуємо про те, що контрнаступлення ЗСУ не вдалося, адже не вдалося повернути хоч якісь території.

А після масштабного повернення Херсона минулої осені прощав уже рік, під час якого не було таких великих попедів. Але, як з'ясувалося, це зовсім так і контрнаступ мало свої успіхи. І зараз не про маленькі розбиті села, які вдалося повернути під контроль України.

Прапор України у Криму, фото: Жовта Стрічка
Прапор України у Криму, фото: Жовта Стрічка

Західні видання не помічають одне з найголовніших здобутків української армії – перемоги у Чорному морі. Це перемога дуже важлива для України.

Про це сказав історик Єльського університету Тімоті Снайдер у підкасті Telegraph. Він зазначив, що це минуло повз, проте українським силам вдалося стримати Чорноморський флот країни-агресора Росії.

Окрім того, Україна відкрила коридор для перевезення зерна.

"Загалом це пройшло повз, хоча насправді це щось значуще, а саме – ця морська перемога", – сказав Снайдер.

Корабель рф, фото: росЗМІ
Корабель рф, фото: росЗМІ

Водночас оглядач видання Telegraph, колишній капітан фрегата Королівського флоту Британії Том Шарп у своєму матеріалі для видання також зазначив, що Збройні Сили України, хоч і не мають свого військово-морського флоту, але змогли "здобути морську перемогу".

У зв'язку з цим експерт підкреслив, що контроль Росії над тимчасово окупованим Севастополем у Криму стає дедалі слабшим. Це дуже впливає на Чорноморський флот країни-агресора.

За словами військового, велика увага приділяється успіху чи провалу контрнаступу українських військ безпосередньо на фронті, проте події у Чорному морі"періодично нагадують про його стратегічну важливість у цій війні".< /span>

Нагадаємо, що Володимир Зеленський попередив українців про обстріл буде несолодко: "Особливо в ці дні" ;.