Вже більше місяця триває блокування польсько-українського кордону польськими перевізниками.

Наші далекобійники багато тижнів стояли на кордоні та в Україні не потрапляли важливі товари. Незважаючи на запевнення поляків, це стосувалося й військової допомоги.

Німецько-польський кордон, кадр з відео
Німецько-польський кордон, кадр з відео

Благодійні та громадські організації, які надають військову допомогу Збройним Силам України, стикаються із затримками на кілька тижнів у постачанні критично важливих безпілотників, електроніки та пікапів – через протести польських водіїв, які заблокували на кордоні з Україною понад три тисячі вантажівок із комерційними товарами.

Хоча протестувальники стверджують, що пропускають гуманітарну та військову допомогу, багато ресурсів, необхідних збройним силам України, купуються цивільними організаціями та перевозяться комерційними вантажівками, якими не дають проїжджати через блокаду, повідомляє Reuters з посиланням на три джерела в галузі.

ЗСУ, військові, кадр з відео
ЗСУ, військові, кадр з відео

Враховуючи це, Укрзалізниця знайшла ідеальний вихід зі становища - відправити фури залізничними шляхами. Укрзалізниця планує організувати перевезення вантажівок через українсько-польський кордон. Тестовий потяг уже оглядають польські митники. Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов, повідомляє Інтерфакс-Україна у четвер, 7 грудня.

Напередодні в інтернеті було оприлюднено відео, на якому залізницею рухаються навантажені на контрейлерні платформи українські фури. Ткачов підтвердив цю інформацію. Таким чином, наші експортери намагаються вирішити проблему із перетином українсько-польського кордону, який блокується протягом місяця перевізниками Польщі.

@vasya_v.v

За свої роки я ще такого ніколи не бачив 🫣 тому і вам покажу 🫡 #фури #рейси #колейка #черги #кордони #дальнобойщики

♬ оригінальний звук - ❄️🎅🏻𝕤𝕟𝕠𝕨𝕗𝕝𝕒𝕜𝕖🎅🏻❄️

Контрейлерні поїзди з фурами вже перебувають на перевірці для транспортування в Україну. Про це заявив Валерій Ткачов, заступник директора департаменту комерційної роботи АТ "Укрзалізниця" (УЗ), на зустрічі з агроекспортерами у четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Він зазначив, що на переході з Хрубешувом вже завантажено 23 вагони контрейлерні. На них встановлені фури.

Нагадаємо, що поки поляки блокують кордон для українців, німці заблокували кордон із Польщею: йде ретельний огляд фур.

Раніше ми повідомляли, що дорослі поляки накинулися на 5-річну українку з мамою та закидали банками: "Вона др*нь".