Різні військові та просто експерти останнім часом часто міркують про те, якими мають бути мобілізація та військова підготовка в Україні.

Хтось скльняється до того, що воювати мають усі: і чоловіки та жінки, від 18 до 60 років. Хтось схиляється до того, що саме військова підготовка має бути для всіх. а воювати мають лише чоловіки... Скільки людей - стільки й думок. Але народний депутат та заступник голови оборонного комітету Єгор Черньов повідомив, що у Верховній Раді обговорюють ініціативу впровадження базової військової служби для всіх громадян віком до 25 років.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Про це пише прес-служба Верховної Ради.

Так, за словами Черньова, це свого роду буде заміною термінової служби, що існує в Україні. При цьому він зазначив, що зараз термінова служба в армії триває від року до півтора року, залежно від наявності вищої освіти.

Відтак "термінку" пропонують замінити тримісячним базовим курсом військової підготовки, а також двома місяцями спеціальної підготовки.

"Також пропонуємо, щоб людина, якій виповнилося 18 років, сама вибрала час, коли вона готова пройти таку підготовку з 18 до 25 років. Тобто людина сама вирішуватиме, що, умовно наступного року чи через два роки, вона готова пройти таке навчання" , - пояснив нардеп.

Мобілізація жінок, фото з вільних джерел
Мобілізація жінок, фото з вільних джерел

Крім того, Чернєв наголосив, що такий підхід дасть змогу спланувати навантаження на полігони та центри підготовки.

"Головна ідея у тому, що з таким сусідом, як Росія, усі наші громадяни повинні мати базову військову підготовку" , - додав він.

Нагадаємо, що мобілізація обійде вас стороною: скільки можна буде заплатити за гарантоване бронювання.