Восени 2023 року вперше з початку війни з росією НБУ відмовився від фіксованого курсу долара та повернувся на шлях ринкового курсоутворення.

Звичайно, в українців було багато страхів, аж до того, що долар зразу ж підскочить чи не до 50 гривень за "зелений". Але поки що така ситуація не спостерігається. Що ж прогнозують різні експерти щодо курсу валют? А внаслідок змін крусу, як зміняться ціни в Україні? Про це повідомляється на сайті НБУ.

Курс валют, фото ukrainci.com
Курс валют, фото ukrainci.com

Так, фінансові аналітики, банкіри та населення очікують протягом найближчих 12 місяців зростання курсу долара. А ось прогнози щодо зростання цін покращуються. Виходячи з даних Нацбанку, населення України у січні погіршило очікування за курсом до 40,13 грн/долар порівняно із груднем (39,75 грн/долар).

При цьому банкіри в січні чекали на курс на рівні 41,31 грн/долар, а фінансові аналітики - 40,29 грн/долар.

Як зазначається, інфляційні очікування продовжують покращуватись. Так, прогноз населення зростання цін на найближчий рік покращився до 8,7% з 8,8 у грудні.

У свою чергу банкіри в січні очікували на інфляцію на рівні 10,4%, а фінансові аналітики - 8,2%.

Нацбанк: скрін із мережі
Нацбанк: скрін із мережі

Нагадаємо, що міняйте гроші просто зараз: в Україні перепишуть курс долара?

Раніше ми повідомляли, що залишитеся без субсидії? У ПФУ відповіли, як виплати на День незалежності впливають на допомогу.