Президент України Володимир Зеленський вже заявляв, що українцям варто готуватися до зими вже зараз, адже росія суттєво пошкодила жнергетичну систему.

Також президент заявляв про практично повне приниження української теплової генерації після того, як ракети Росії поцілили у Трипільську ТЕС на Київщині.

Трипільська ТЕС після атаки, фото із соцмереж
Трипільська ТЕС після атаки, фото із соцмереж

Звичайно, готуватися до наступної зими потрібно вже зараз, адже навіть влітку можуть бути відключення електропостачання, що ж казати про холодний сезон. Але як це зробити? Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів в інтерв'ю для Forbes, як можна підготуватися до можливих відключень світла та тепла.

Він зазначив, що не погано мати газовий, бензиновий чи дизельний генератор для приватного будинку та EcoFlow або аналог для мешканців багатоквартирного будинку.

Крім того, мешканці багатоквартирних будинків повинні подбати про те, щоб насоси, що постачають тепло та воду, також могли бути підключені до генераторів.

Весняне відключення опалення
Весняне відключення опалення

Немаловажною Харченко назвав і допомогу українців енергосистемі. Підтримати країну в цьому аспекті можна, скорочуючи споживання в піковий годинник.

"Вечірній пік - 19:00-22:00, ранковий - 6:30-9:00. У цей час бажано максимально знизити споживання. В Україні - до 9 млн домогосподарств. Якщо кожне з них знизить споживання на 2 кВт, це вже може допомогти уникнути дефіциту. 2 кВт - це вимкнений бойлер або праска", - додав експерт.

Водночас, зазначає він, масштабніші заходи енергоефективності до зими навряд чи запровадять.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський заявив про знищення теплової електрогенерації України: "Під загрозою...".

Раніше ми повідомляли, що повертаємось до графіків відключення світла: в Укренерго попередили українців.