Котрий день триває настання росіян на Харківщині. Нещодавно голову ГУР Кирило Буданов говорив про те, що окупанти планували наступати і на Сумщині, але відмовилися від цієї ідеї.

Паралельно з цим радник Офісу Президента Михайло Подоляк розповів, що росіяни матимуть перевагу в снарядах ще 2-3 тижні, після чого ситуація вирівняється.

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк

У своєму недавньому інтерв'ю виданню AFP Володимир Зеленський прокоментував настання росіян на Харківщині також.

За словами глави держави, окупанти просунулися на 5-10 км вздовж кордону з Росії на північному сході і були зупинені силами оборони. Він додав, що наступ росіян міг складатися з кількох хвиль, перша з яких була на Харківщині.

Зеленський зазначив, що Росія не має значних успіхів у Харківській області, але, підкреслив він, в Україні та у світі повинні тверезо оцінювати та розуміти, що окупанти йдуть углиб української території.

"Не навпаки. І це все ще їхня перевага" , - сказав він.

Володимир Зеленський, кадр з інтерв'ю
Володимир Зеленський, кадр з інтерв'ю

На його думку, сили РФ мають намір атакувати Харків, навіть розуміючи, що це буде "дуже важко", адже в росіяни розуміють, що Україна має сили, які довго боротимуться.

А ось російський диктатор володимир путін заявив, що Росія не "на сьогоднішній день" не планує захоплення Харкова, а створює "санітарну зону" на прикордонній території.

Зеленський також зазначив, що у Росії недостатньо сил для "повномасштабного наступу на столицю, такого, як було на початку" вторгнення у лютому 2022 року. Але, наголосив він, ні Україна, ні західні союзники не повинні виявляти слабкості.

Росіяни в Харківській області 10 травня, фото із соцмереж
Росіяни в Харківській області 10 травня, фото із соцмереж

Нагадаємо, що Володимир Зеленський розповів, куди дійшли росіяни на Харківщині і чому не було "перешкод": "Це марення, що там кажуть".

Раніше ми повідомляли, що депутати підняли собі зарплати, допоки ТЦК "пакують" усіх поспіль, а українці на межі виживання.