Після отримання вказівок керівника ТЦК на підприємства буде покладено обов'язок щодо видачі повісток співробітникам та забезпечення їхньої присутності у ТЦК, як повідомляє «sud».

Ці завдання визначено у Порядку призову громадян на військову службу в період мобілізації згідно з постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 року № 560.

Відповідно, керівники підприємств, установ та організацій отримавши наказ відповідного керівника районної, міської державної адміністрації (військової адміністрації) або районного, міського ТЦК, зобов'язаний:

Видати наказ керівника підприємства (установи, організації) про повідомлення військовозобов'язаних із зазначенням мети, списку осіб, які підлягають оповіщенню, дати, часу та місця їх прибуття, способів доставки до ТЦК, відповідальних осіб, процедур контролю сповіщення та прибуття та інші відповідні деталі.

Забезпечити оповіщення відповідальними особами працівників у робочий час шляхом видачі повісток під особистий підпис.

Надати інформаційну підтримку всередині підприємства (установи, організації) для полегшення набору резервістів та військовозобов'язаних у період мобілізації.

Про результати оповіщення та виконання військовозобов'язаних вимог законодавства доповісти у триденний строк письмово у ТЦК.

Забезпечити прибуття військовозобов'язаних шляхом перевезення їх від підприємства (установи, організації) до ТЦК та СП або шляхом звільнення їх від обов'язків із забезпеченням часу для прибуття до ТЦК, включаючи зворотний проїзд у разі потреби.

Про співробітників, які відмовляються приймати повістки або подали заяви про звільнення, негайно повідомляти відповідний районний ТЦК.

Оповіщення військовозобов'язаних робочому місці можуть здійснювати представники підприємства (установи, організації) чи представники ТЦК чи груп оповіщення, до складу яких можуть входити представники районних, міських державних адміністрацій, підприємств, ТЦК, співробітники поліції.

Військовий квиток
Військовий квиток

Для організації груп оповіщення керівник районного (міського) ТЦК не менше ніж за добу до проведення заходів має видати наказ, у якому зазначаються:

Старші члени групи оповіщення у складі представників ТЦК.

Маршрути повідомлень, включаючи конкретні адреси будівель, громадських місць та вулиць.

Підприємства, установи та організації, співробітників яких необхідно повідомити.

Час та строки повідомлення.

Порядок залучення керівників установ чи приватних підприємств, які керують багатоквартирними будинками, голів рад квартирних товариств, представників ТЦК, районних та міських державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних рад, підприємств, поліції.

Виклики, доставлені представниками районних, міських державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних рад, мають супроводжуватись наказом голови районної (міської) ТЦК щодо заходів щодо повідомлення.

Крім того, 17 травня президент підписав закон (проект закону 10379), який збільшує штрафи для підприємств, які порушують мобілізаційне законодавство.

Відповідно до статті 210-1, штрафи за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію становлять від 17 000 до 25 500 гривень для громадян та від 34 000 до 59 500 гривень для посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань .

Нагадаємо, депутати підняли собі зарплати, допоки ТЦК "пакують" усіх поспіль, а українці на межі виживання

Раніше «Українці» писали, мобілізація жінок: українку засудили за те, що вона не пішла до ТЦК на порядку денному

Як повідомляли «Українці», настає найважче літо в історії? Українців засмутили диким сценарієм