Водії чудово знають, що в Україні є різні штрафи для власників машин.

Як виявилося, деякі з них пов'язані не тільки з діяльністю "на дорозі", але навіть із дійсвіями до СТО. До речі, за його порушення українцям загрожує штраф 1300 гривень на рівному місці. Отже, коли водіям заборонено лагодити свої авто.

Ремонт авто, зображення з вільних джерел
Ремонт авто, зображення з вільних джерел

В Україні є суворі правила щодо того, де саме можна проводити такі роботи. Недотримання цих правил може коштувати водіям значні суми штрафів.

Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, забороняється проводити обслуговування, ремонт чи миття транспортних засобів на вулицях або в інших громадських місцях, крім спеціально призначених для цього місць. Ці місця включають автосервіси, мийки та спеціалізовані зони для ремонту автомобілів.

Штраф за порушення правил благоустрою може змінюватись в залежності від тяжкості порушення. 2024 року суми штрафів встановлено в діапазоні від 340 до 1360 гривень. Це еквівалентно 20–80 неоподатковуваним мінімумам доходів громадян.

Автомобілі на дорозі
Автомобілі на дорозі

Хоча випадки накладення штрафів за такі порушення не є частими, водіям слід бути в курсі та дотримуватись встановлених правил. Законодавство спрямоване на підтримку чистоти та порядку у громадських місцях, запобігаючи забруднення та захаращення вулиць.

Винятки із правил

Важливо, що закон передбачає винятки для випадків, коли автомобіль ламається на дорозі чи трасі, і ремонт необхідний продовження руху. У такій ситуації водій має право на проведення мінімального ремонту, щоб забезпечити безпеку та можливість продовження шляху. Це може включати заміну колеса, дрібний ремонт двигуна або інших систем автомобіля, які є критичними для його пересування.

Чистка авто від снігу: скрін з відео
Чистка авто від снігу: скрін з відео

Практичні поради для водіїв

1. Використовуйте спеціалізовані сервіси: Для планового обслуговування, ремонту та миття автомобілів використовуйте офіційні автосервіси та мийки, які обладнані всіма необхідними засобами.

2. Уникайте ремонту на вулицях та у дворах: Проведення таких робіт у непризначених для цього місцях може привернути увагу патрульних та призвести до штрафів.

3. Будьте уважні на дорогах: У разі поломки на дорозі забезпечте мінімально необхідний ремонт для безпечного продовження колії та, за можливості, перемістіть автомобіль у більш підходяще місце для подальшого ремонту.

Нагадаємо, що українцям готують нові штрафи: повістки та ТЦК тут уже ні до чого.

Раніше ми повідомляли, що тільки виїхав – одразу штраф: українським водіям розповіли, що зараз обов'язково має бути в машині.