Всі знають про те, що єдиним "порятунку" від військової служби для військовозобов'язань і достойних українців є бронь та відстрочка.

Але, як виявилося, відстрочку зараз стало отримати ще складніше, адже було запроваджено ще одну умову.

Мобілізація
Мобілізація

Уряд дописав додаткову умову для відстрочки у вигляді укладання ЛКК про постійний догляд, чого немає у законі про мобілізацію. Про це написав народний депутат Ігор Фріс на своїй сторінці у Фейсбук.

Так, військовозобов'язані можуть отримати відстрочку, маючи висновок про необхідність постійного догляду осіб з інвалідністю II групи. При цьому нардеп звернув увагу на те, що в законі про мобілізацію немає такої згадки.

Фріс нагадав, що у нещодавно прийнятому Верховною Радою України законі про мобілізацію (3633-lX) п.13 ст.23 (відстрочення від мобілізації) викладено в наступній редакції: "яких мають одного зі своїх батьків з інвалідністю І або ІІ групи або одного з батьків дружини (дружина) з осіб з інвалідністю I або II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язань зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання як обмеження чи позбавлення волі) У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I або II групи може лише одна людина з числа військовозобов'язаних на вибір такої особи з інвалідністю".

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

При цьому нардеп зазначив, що тут начебто все зрозуміло і чітко, адже закон не містить будь-якого подвійного, потрійного тлумачення цих норм. Однак Кабмін вирішив чомусь, що "має право трактувати закон на свій розсуд".

Зокрема, у додатку 5 Постанови КМ України 560 навпроти кожного пункту із підставами на відстрочку є колонка "Документи, що підтверджують право на відстрочення". Навпаки п. 13, у зазначеній графі, крім усього іншого, в останній пропозиції прописано таке:

"та виведення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я щодо необхідності постійного догляду (для осіб з інвалідністю ІІ групи)".

"Але в п.13 ст.23 закону України про мобілізацію жодної згадки про будь-який висновок ЛКК про необхідність здійснення постійного догляду за особами з інвалідністю 1 та 2 груп взагалі не йдеться", - підкреслив Фріс.

Більше того, КМУ, за його словами, без жодних для цього законних підстав, на свій розсуд, вимогу про постійний догляд чомусь прописав виключно лише для осіб з інвалідністю 2 групи, а для 1 групи залишив усе у редакції самого закону.

Нагадаємо, що звільнять до 20 тисяч ув'язнених із СІЗО: міністр юстиції розповів, як мобілізація дає свободу.