Що таке епідемія коронавірусу мелітопольці дізналися не в березні, а набагато пізніше, в липні, коли кількість хворих почала стрімко збільшуватися. Зараз кількість випадків коронавірусу вже перевалила за тисячу. Більшість пацієнтів лікуються вдома. Тільки у важких випадках пацієнтів з ковідом госпіталізують в інфекціонку. Іншим за протоколами МОЗ через телефон повинен призначити лікування лікар. Або, на свій розсуд, дозволити записатися на прийом в амбулаторію, пише РІА Мелітополь.

Далеко не всі пацієнти від такого телефонного лікування в захваті. Деякі сімейні лікарі проявляють повну байдужість до хворих. Хто не може додзвонитися доктору, хто шокований від призначень...

"- Це тільки в нашій родині так чи у всьому Мелітополі? Татові 82. Тиждень температура -39°. Лечу за телефонними рекомендаціями сімейного лікаря другий тиждень. Ніхто не слухав, не дивився горло. Я сама змушую його зробити вдих-видих і слухаю. Перший антибіотик в таблетках не збивав температуру. Парацетамол, ібупрофен не допомогли. Поміняли антибіотик. Колю сама. Температуру знімав на час тільки диклофенак внутрішньом'язово. Весь тиждень паралельно діарея. Почав приймати пробіотик. Зупинили. Лікар жодного разу не поцікавилася. Сама дзвоню. Разом з татом хворіє мама -81 рік. Але трохи легше. Без високої температури. Замовила обом аскорбінову кислоту в порошках. Сьогодні до лікаря так і не додзвонилася", - скаржиться в одному з місцевих пабліків мешканка Мелітополя.

У подібній ситуації виявлялися й інші мелітопольці.

"- Ви не одна. У мого батька (58 років) 10 днів була температура 39°. Лікарям дзвонили, до нас відмовлялися приїжджати. Парацетамол призначали, і чаєчки пити. Поки швидку не викликали. Швидка приїхала відразу!",- коментує пост учасниця обговорення.

"- Коли укладали декларації, то всі лікарі такими "кисями" були тепер же не хочуть працювати ... Зарплати попіднімали коштом нас у скільки разів???? Вони зобов'язані ходити й дивитися пацієнтів... За це їм платять зарплати та запобіжних заходів дотримуватися тоді не захворіють ... Просто не дай Боже захворіти комусь з їхніх близьких .... Відразу в дзвони бити тривогу будуть, А до нас простим смертних можна ставитися по-свинськи .... Зараз весь світ в такій непростій ситуації й тільки у нас таке ставлення до нації. На виживання" - продовжує тему ще одна обурена городянка.

Правду сказати, знайшлися і ті, хто своєму доктору говорив щиро спасибі. Сімейні лікарі таких пацієнтів самі по кілька разів на день дзвонили та цікавилися їх станом.

- А мені пощастило. Лікар дуже уважна, постійно контролює стан через телефон, навіть у вихідні дні, - пише жінка, яка встала на захист медиків.

Хоча, вона виявилася, на жаль, в меншості.

Власне, пандемія ще раз продемонструвала правоту мудрості про порятунок потопаючих. Єдине, що залежить від нас - це дотримуватися заходів протиепідеміологічної безпеки та зміцнювати імунітет.