МОЗ представив українцям власний сценарій для зменшення захворюваності на COVID-19 - повний локдаун з початку Нового року.

Про це повідомив під час брифінгу у п’ятницю, 4 грудня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Карантин в Україні, фото: кадр з відео
Карантин в Україні, фото: кадр з відео

МОЗ пропонуватиме уряду запровадити жорсткий карантин із початку січня терміном на три тижні. Вводити повний локдаун до кінця грудня немає необхідності, оскільки медична система країни наразі витримує навантаження.

Коронавірус у Європі, ілюстративне фото, скріншот з відео
Коронавірус у Європі, ілюстративне фото, скріншот з відео

Однак, наприкінці січня очікується значне збільшення навантаження на медичну систему, оскільки до коронавірусної хвороби додасться зростання захворюваності на грип. Саме тому до цього періоду необхідно підготувати систему і підійти з мінімально можливими цифрами щодо захворюваності на COVID-19 і госпіталізації.

Згідно з медичними і епідемічними показниками, запроваджені в країні протиепідемічні заходи дають свої результати, зокрема карантин вихідного дня. Цього тижня майже щодня фіксується менше нових випадків інфікування, порівнюючи з попереднім. Наприклад, станом на сьогодні виявлено майже на 1 тис. хворих менше, ніж минулої п’ятниці.

Нагадаємо, не повний локдаун і не "новорічний" карантин: які обмеження ввели слуги народу для українців, перелік заборон.

Раніше портал Українці повідомляв, що тисячі людей жадають від Apple відплати за уповільнення старих iPhone.