Дощі в Україні скоро зміняться серйозними морозами: похолодання прийде в Україну на православне Різдво Христове 2021.

Як розповів начальник відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик у коментарі ТСН.иа, надовго холоду не затримаються, але "мінуси" будуть істотними – до 10-15 градусів морозу.

"На Різдво погода погіршиться: з 9-10 січня буде вторгнення холодного повітря, яке затримається орієнтовно на тиждень. Вночі температура опускатиметься до 10-15 градусів морозу", – уточнив Білик.

Дощова погода, скріншот із відео
Дощова погода, скріншот із відео

Також раніше стало відомо, що погода в Україні в лютому 2021 року очікується морозною. За словами народного синоптика Леоніда Горбаня, варто чекати два морозних періоди, але в останній декаді лютого істотно потеплішає.

Синоптик уточнив, що лютий почнеться з великих морозів на рівні -14 градусів в денні години і -21 градуса в нічні.

Період з 1 по 10 лютого буде найхолоднішим, але щодня температура буде підвищуватися в середньому на 1-2 градуси. Так, 1 лютого можливий мороз 14 градусів, але вже до 10 лютого істотно потеплішає. Вдень повітря буде прогріватися до 0 градусів.

Крім того, перша декада лютого буде досить сніжною. Сніг очікується 2, 3, 6, 7, 9 і 10 лютого.

сильний снігопад
сильний снігопад

У період з 11 по 20 лютого очікується нове похолодання, але вже не таке істотне, як у першій декаді місяця. Найхолоднішим днем цього періоду буде 16 лютого, коли денна температура опуститься до 9 градусів нижче нуля, нічна – до -13...-17 градусів. Але потім почнеться швидке збільшення температури, яка до 20 лютого перетне нульову позначку і стане плюсовою.

Друга декада лютого буде досить малосніжною. Народний синоптик спрогнозував опади лише 13 і 20 лютого.

Третя декада місяця, з 21 по 28 лютого, буде порівняно теплою.

Згідно з розрахунками синоптика, температура коливатиметься в діапазоні -1 ... +1 градус. 25 і 27 лютого можливий сніг з дощем.

Горбань уточнив, що розрахунок зроблений для регіону Києва.