Українці, що дали згоду на самоізоляцію і її контроль за допомогою програми "Дій будинку", стикаються в проблемами. Додаток фактично не працює, через що контролюючі органи відразу роблять висновок про порушення режиму ізоляції і виписують громадянам багатотисячні штрафи.

Одна з українок, постраждалих від некоректної роботи програми розповіла "Країні" подробиці історії.

12 червня жінка і її чоловік приїхали з Польщі. На кордоні встановили додаток, приїхали додому - і пішов відлік терміну самоізоляції.

Приблизно три рази в день додаток вимагає відправити фото, яке доводить, що встановив його людина перебуває вдома. Однак фото майже ніколи не приймається з першого разу. При цьому система пише, що особа на знімку не відповідає оригіналу або не та геопозіція.

На повторні спроби відправити фото дається 15 хвилин. Після їх закінчення в разі невдачі приходить повідомлення, що людина порушила режим ізоляції. Після цього дзвонить дільничний, щоб уточнити, чи вдома громадянин чи ні.

"Ми всі дні провели вдома, нічого не порушували. У під'їзді є камери, і це легко перевірити. Але повідомлення в додатку отримували кілька разів. Одне навіть сьогодні", - розповіла жінка.

Потім вона описала ситуацію, коли її чоловікові виписали штраф.

"Штраф нам хочуть впаяти за 19-е число. Тоді мій чоловік був у душі і не бачив повідомлень. Він вийшов і побачив, почав намагатися зробити фото і відправив його рази з 20-го. Після цього зателефонував дільничний і запитав, чи вдома ми і вийшло відправити. Чоловік сказав так. Той сказав: "Все ок". Але сьогодні виявилося нічого не ок - 17 тисяч гривень штраф на ім'я чоловіка, тому що з його телефону не прийшла фотографія ", - поскаржилася жінка.

Вона додала, що родина не раз зверталася в техпідтримку додатки, але система відправляла їх по колу запитів. Сім'я не підписала визнання провини і у вівторок буде суд.