Українці стали платити за комунальні послуги на третину більше, ніж торік.

У червні поточного року українці заплатили за житлово-комунальні послуги сумарно 12,8 млрд. грн., що на 23,1% перевищує нараховану за цей період суму. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

У Держстаті уточнили, що населення заплатило за комуналку більше, ніж було зазначено в платіжках, через погашення боргу попередніх періодів. Стало відомо, що за рік (червень 2020 –Червень 2021) житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії для населення подорожчали на 35%.

підвищення вартості комуналки за рік
підвищення вартості комуналки за рік

Що стосується заборгованості, то в червні поточного року борги населення з оплати за поставку і розподіл природного газу склали 24,7 млрд.грн. Крім того, заборгованість українців за постачання теплової енергії та гарячої води досягла 21,5 млрд.грн.

Борги населення за постачання і розподіл електричної енергії склали 7,1 млрд.грн., за централізоване водопостачання та водовідведення - 6,4 млрд.грн., за управління багатоквартирним будинком – 5,5 млрд.грн. Також українці заборгували 1,2 млрд. грн. за надання послуг з вивезення побутових відходів.