В іншому випадку постачальник може відключити боржника.

Компанія "Київські енергетичні послуги" (Yasno) закликала споживачів своєчасно розраховуватися за електроенергію і "терміново погасити борги", якщо такі є. Це пов'язано із законодавчими змінами, які повернули постачальникам право на відключення боржників, повідомила прес-служба компанії.

Також постачальник закликав клієнтів контролювати стан свого особового рахунку. У разі накопичення боргів споживач отримає попередження на поштову адресу за 10 робочих днів до дати відключення.

тарифи, комуналка, абонплата
тарифи, комуналка, абонплата

Сам процес від'єднання проводить оператор системи розподілу (ОСР). При цьому, якщо у клієнта встановлена автоматизована система комерційного обліку електрики, це можна зробити дистанційно.

Так, клієнту потрібно розрахуватися з боргами до дати відключення, щоб не залишитися без світла. Як тільки кошти надійдуть на рахунок, постачальник скасує заявку.

Якщо ж клієнта все-таки відключать, то йому доведеться додатково заплатити за послугу від'єднання від мережі і повторного підключення. Термін повторного приєднання здійснюється протягом трьох робочих днів у містах та п'яти – у сільській місцевості.