24 серпня - 236-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 129 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 11 серпня Юліанського календаря. День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус Української держави.

До своєї Незалежності Україна йшла довгою звивистою дорогою, починаючи від княжої Антської держави до УССР. Після серпневого путчу в Москві, виходячи з тієї небезпеки, яка нависла над Україною та продовжуючи тисячолітню традицію державотворення, 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради республіки проголосила незалежність України та створення самостійної держави – України.

В інших країнах у цей день відмічаються різні свята. Так у США сьогодні день вафель, день персикового пирога; в Уругваї - Ніч Ностальгії; в Грузії - День Конституції; у Коста-Риці - день національних парків;в Ліберії - день Прапору.

Пам'ятні дати та події:

24 серпня 79 року нашої єри сталося перше та наймасштабніше виверження вулкану Везувій.

24 серпня 1853 року - день народження чипсів.

В цей день 1995 року вперше була представлена Windows 95

У 2006 році Плутон було виключено зі списку Планет Сонячної Системи та віднесено до розряду карликових планет.

Церковні свята:

Православна церква в цей день вшановує пам'ять святого мученика Евпла Катанського, що має ще одну назву "Василів день".

Що не можна робити:

Обережнішими треба бути з шитвом, якщо вколетеся голкою - посваритесь, заплутається нитка - до неприємностей. Пити у цей день означає наражати себе на гнів покійних родичів.

Прикмети сьогоднішнього дня:

  • погожий день - до теплої осені;
  • яскраве сяяння зірок - через кілька днів задощить;
  • дощ на світанку - негода протримається ще три дні;

Іменини цього дня святкують Олександр, Василь, Феодор, Макар та Марія.