«Рік тому я розповідав про те, як кожен мій день починається з СМС від Генерального штабу України, про кількість загиблих і поранених за минулу добу на передовій. Але тільки одне повідомлення робить ранок добрим - поранених 0 і загиблих 0. Сьогодні ранок дійсно добрий. Сьогодні 29 день як на Сході країни немає бойових втрат. 29 днів як на українських героїв не ховають. Нещодавно я запитав жителів Донбасі: «Чи чули ви новину, що ми домовилися про тишу?». Вони відповіли: «Ми чули не новину, ми чуємо тишу». І сьогодні у 29 день перемир'я і 29 річницю Незалежності ми просимо Бога: нехай ці дні стануть місяцями, місяці стануть роками, а роки стануть століттями »,- розпочав свою промову президент.

Президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська беруть участь в урочистостях з нагоди 29-ї річниці незалежності України.

Президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська беруть участь в урочистостях з нагоди 29-ї річниці незалежності України.

Posted by Офіс Президента України on Sunday, August 23, 2020

За словами президента сьогодні свято не лише для країни, а й для всіх 65 млн українців.

Продовжуючи промову президент висловив свою позицію та свої надії щодо пандемії COVID-19 в Україні.

"Сподіваюся, що слідом за радісним повідомленням з Генштабу буде радісне повідомлення від голови МОЗ: хворих - нуль, померлих від коронавірусу - нуль. Сподіваюся, скоро ми вже будемо хворіти лише футболом на трибунах і музикою на концертах" Володимир Зеленський

Голова держави наголосив, що найголовніше що в нас є для боротьби з коронавірусом - наші медики, які хоробро протистоять труднощам.

Крім цього Володимир Олександрович зробив потужну заяву, щодо визволення українських воїнів з полону агресора.

"Ні свого щастя, ні територій ми нікому не віддамо, країну для якої найвища цінність - життя та здоров'я громадянина. Саме тому ми боремося за кожного українця, і повертаємо своїх. Для нас немає значення - це 131 полонений з ОРДЛО, 14 цивільних моряків з Лівії, 45 громадян з Вуханю чи, на жаль, 11 загиблих під час збиття "Боїнгу" в Ірані. За одного українського розвідника ми готові віддати тисячу інших. Україна своїх не лишає!" Володимир Зеленський

Також президент зухвало дав обіцянку, що ті, хто здав території - понесуть відповідальність. Він також наголосив на необхідності єдності й сказав про роз'єднання, яке намагаються внести в суспільство зовнішні сили, а також "внутрішні чужаки".

Президент сказав, що «тільки коли почалася російська анексія Криму та війна на Донбасі, ми почали дбати про нашу армію і пишатися нашими військовими». Аналогічно він провів паралелі, що думати про медицину і медиків почали тільки з початком коронавірусу. Також, на думку президента, ми стали цінувати пожежників тільки після масштабних лісових пожеж. Тому він закликав почати цінувати героїв серед нас прямо зараз, а не коли відбудеться нещастя. Згадав про військових, працівників в IT-офісах, шахтах, поле і заводі. І сказав, що всі вони допомагають будувати незалежну Україну.

Підсумувати промову президента можна однією з його цитат:

"Зрозумій, що Україна різноманітна і багатогранна, де багато - це від слова багатство, багатство України. Тому що львівська площа Ринок і харківська Площа Свободи, Дерибасівська в Одесі і Яворницького в Дніпрі, Артема в Донецьку і Набережна в Ялті - це все Україна. Лавра, Софія, Михайлівський Золотоверхий, Велика Ханська мечеть в Бахчисараї та синагога в Дніпрі - це все Україна." Президент України