У жовтні світові ціни на продовольчі продукти досягли нового максимуму. Середня вартість піднялася вище липневого рівня 2011 року. Про це 4 листопада передає прес-служба продовольчої та сільськогосподарської організація ООН (ФАО).

Уточнюємо, що щомісяця ФАО відстежує зростання цін на основні продовольчі товари в світі за допомогою індексу продовольчих цін. Так, у жовтні показник склав 133,2 пункту, що на 3% вище його вересневого рівня. З цього виходить, що індекс продовжує зростати вже третій місяць поспіль.

У звітному місяці індекс цін на зернові ФАО в жовтні виріс на 3,2%, а, зокрема, на пшеницю — на 5%. Також значення індексу цін на рослинні олії ФАО в жовтні зросло на 9,6% — найвищий рівень за весь час спостереження.

супермаркет, магазин, соняшникова олія
супермаркет, магазин, соняшникова олія

Крім того, в зазначений період значення індексу цін на молочну продукцію ФАО зросло на 2,6 п.п., якщо порівнювати з показником вересня. Експерти вважають, що це сталося внаслідок активізації світового попиту на вершкове масло, сухе знежирене і сухе незбиране молоко. Крім того, підтримку цінам надало бажання покупців забезпечити збільшення запасів таких продовольчих товарів.

У той же час ціни на сир в цілому зберігалися на стабільному рівні. Передбачається, що це сталося, так як обсяги пропозиції з боку основних країн-виробників були достатні для задоволення світового попиту.

Що стосується м'яса, то воно дешевшало в жовтні. Середнє значення індексу цін на м'ясо ФАО знизилося на 0,7% в порівнянні з переглянутим вересневим показником. Більше того, поки в Україні м'ясо систематично дорожчає, у світі, навпаки, цей продукт дешевшає вже третій місяць поспіль.

До слова, те ж саме з цінами на цукор. В Україні цей продукт дорожчає, при цьому середнє значення індексу цін на цукор ФАО знизилося, хоча і вперше за шість місяців, і виявилося на 1,8% нижче вересневих цін.

"Дане зниження викликане в основному обмеженим імпортним попитом на світових ринках і прогнозованим збільшенням обсягів експорту з боку Індії і Таїланду, а також ослабленням", —пояснили в прес-службі ФАО.