За версією лікарів з КНР, вся справа саме в напої: гази скупчилися і викликали кисневе голодування в печінці. Але британський колега з ними не згоден, пише Daily Mail.

22-річний китаєць випив півтора літра кока-коли за десять хвилин, щоб охолодитися в спеку. Через деякий час він звернувся до лікарні з нестерпним болем і розпухлим животом. А через добу після вживання газованої води раптово помер.

Китайські лікарі, діагностували в ході огляду пневматоз (утворення повітряних кіст в стінці кишки) і інфаркт печінки (ураження органу, викликане збоєм у надходженні крові або кисню).

Через 12 годин стан пацієнта погіршився, аналізи показали серйозні порушення в роботі печінки, що і призвело до смерті чоловіка. За версією медиків з КНР, вуглекислий газ, що накопичився через настільки швидко випитого напою, спровокував кисневе голодування печінки і просочився в ворітну вену — один з головних кровоносних судин органу. Що і могло стати причиною смерті.

Однак з ними не зовсім згоден колега Натан Девіс з Університетського коледжу Лондона. Імовірність того, що смерть настала в результаті вживання газованого напою, мізерно мала, заявив вчений.

Він припустив, що причиною смерті могла стати бактеріальна інфекція. Професор сказав, що, навіть якщо постійно пити газовану воду, максимум можуть зіпсуватися зуби і порушиться мінералізація кісток.

"Зазвичай таке трапляється, коли бактерії потрапляють з шлунково-кишкового тракту туди, де вони не повинні знаходитися, в даному випадку — в вистилання тонкої кишки. Газ, що утворюється в кишечнику, може потім просочитися в інші пов'язані ділянки тіла, наприклад у ворітну вену", – стверджує Девіс.