Новину підтвердили рідні мультиплікатора. Причиною смерті вони назвали розрив аневризми в мозку, повідомило видання KP.ru у понеділок, 29 листопада. Уточнюється, що трагедія трапилася ще 18 листопада, але відомо про неї не було.

Романенко відпочивав разом зі своїм дорослим сином за містом, коли йому стало погано. Пенсіонер впав і втратив свідомість, йому викликали швидку, але врятувати життя медикам не вдалося.

Дружина творця мультфільмів Ксенія Юріївна зазначила: Романенко продовжував творити і в останні роки, так як душі не чаяв у своїй роботі. Останнє, чим він займався, – оформлення дитячих книжок з казками зі старих мультфільмів у співавторстві з дружиною.

"Костя всією душею йшов в роботу, дуже любив те, чим займається. Художники малюють яскраві картини, персонажів, а мультиплікатори вдихають в них життя, змушують статичну картинку рухатися", – пояснила жінка.

Кіт Леопольд
Кіт Леопольд

Романенко найбільш відомий завдяки мультфільмам про кота Леопольда. Як розповіла Ксенія, її чоловік подарував головному персонажу свої рухи.

"Пам'ятаєте сцену з "Дня народження кота Леопольда", де кіт йде з тортом в руках і пританцьовує? Я пам'ятаю, як Костя її створював. Він ходив у нас вдома по коридору, наспівував і пританцьовував, щоб зрозуміти як йдуть рухи тіла, а потім втік за стіл і перемальовував їх з себе", – повідомила вдова.

Крім "Дня народження кота Леопольда", "Скарбу кота Леопольда", "Телевізора кота Леопольда", Романенко працював також над мультиками "Північна казка", "Філіпок", "Чудовий Гоша", "Раз ковбой, два ковбой", "Бюро знахідок" та ін.