У Росії після довгої хвороби у віці 72-х років помер продюсер і режисер, один із засновників анімаційної студії "Пілот" і художній керівник мультсеріал Смішарики Анатолій Прохоров.

Читайте нас у Google News!

Смішарики
Смішарики

Про смерть Прохорова написав в Facebook його учень, дворазовий номінант на премію Оскар, режисер мультфільмів На краю землі і Ми не можемо жити без космома Костянтин Бронзит.

"Який страшний для мене особисто день. Помер Анатолій Прохоров. Коротко: це людина, яка сформував мене як режисера. Це був мій головний Учитель", - написав він

Анатолій Прохоров народився в Норвегії. У 1971 році закінчив фізичний факультет МГУ. Однак за фахом працювати не став і все життя займався мультиплікацією.

Він був організатором першої в СРСР академічної конференції, присвяченій питанням мультиплікації "Мультиплікація як мистецтво художнього синтезу" (1982). Заснував першу в країні недержавну студію анімації "Пілот". Читав лекції з теорії та практиці анімаційного кіно в університетах США, Голландії, Німеччини.

Нагадаємо, раніше в Москві на 75-му році життя помер режисер-мультиплікатор, автор відомого мультфільму Жив-був пес Едуард Назаров.