В ході випробувань в парках будуть представлені різні конструкції туалетів з технологією відділення сечі під U-образним вигином, яка вловлює корисні поживні речовини з сечі для повторного використання, одночасно видаляючи всі небажані хімічні речовини, такі як важкі метали.

Сеча містить основні макроелементи – калій, фосфор і азот, необхідні для росту рослин, і тому є відмінним добривом.

На відміну від видобутку цих хімічних речовин в землі і в атмосфері, сеча безкоштовна, багата і абсолютно невичерпна. Випробування в даний час планується для громадських парків у Сіднеї та Брісбені, хоча влада хоче спочатку оцінити реакцію громадськості на таку схему.

Доктор Стефано Фрегія, інженер-хімік з Мельбурнського університету, вже написав статтю про можливий дизайн туалету.

дизайн австралійського громадського туалету
дизайн австралійського громадського туалету

Разом з колегами він запропонував першу в світі систему відновлення поживних речовин, яка працює сама по собі і не вимагає контролю з боку людини. Він буде використовувати анод і катод-два основних компоненти батарей – для поділу хімічних речовин в сечі, використовуючи елементи навколишнього повітря в якості каталізатора.

Проект очолює дослідницький інститут міст (CRI) університету Гріффіта в Квінсленді, Австралія, в рамках дослідницького центру ARC вартістю 2 мільйони доларів США за поживними речовинами в економіці замкнутого циклу (NICE).

Дослідники працюють з урядами штатів, щоб визначити потенційні місця для випробувань, перш ніж перші туалети з'являться вже в кінці цього року.

Головний дослідник, професор Кара Біл з CRI, назвала людську сечу "скарбницею поживних речовин з рідкого золота", які можуть допомогти виростити урожай, який ми їмо.