Компанія Rheinmetall представила переносну систему протиповітряної оборони Skyranger 30 HEL, яка може похвалитися поєднанням 30-мм автоматичної гармати, ракет ППО малої дальності (SHORAD) і високоенергетичного лазера для захисту мобільних підрозділів, пише New Atlas.

Після закінчення холодної війни однією з жертв перемоги стало те, що багато західних Збройних Сил відмовилися від своїх зенітних систем. Але за останнє десятиліття все змінилося, як і геополітична ситуація і появою все більш складної комбінації безпілотників, автономних систем польоту і інтелектуальних боєприпасів. Це, в свою чергу викликало необхідність у засобах протидії нового покоління.

Проблема в тому, що жодна зброя не є панацеєю від усіх загроз, тому для повного захисту необхідна комбінація. Це трохи схоже на авіаносець, який здається вразливим, тому що у нього не так багато знарядь, але його надзвичайно важко вразити, тому що він знаходиться в центрі екрану оборони, що розкинувся на сотні кілометрів і складається з незліченної кількості кораблів, підводних човнів, супутників, літаків, ракет і точкових засобів захисту, через які ворожі сили повинні проникнути, щоб досягти своєї мети.

лазерне ППО Skyranger 30 HEL
лазерне ППО Skyranger 30 HEL

Skyranger 30 HEL працює за тим же принципом, але в меншому масштабі і на більш коротких дистанціях. Він заснований на системі Rheinmetall Skyranger 30, дебют якої відбувся в минулому році в Бурі, Швейцарія.

Як і його попередник, Skyranger 30 HEL являє собою роботизовану вежу, збудовану навколо револьверною гармати Oerlikon KCA 30 × 173 мм, яка була створена для винищувача Saab 37 Viggen і була модернізована до 30 мм x 173 KCE, яка стріляє програмованими, вольфрамовими осколковими снарядами зі швидкістю 1200 пострілів в хвилину.

При вазі всього близько 2,5 тонн вежа може бути встановлена на броньованих машинах 6x6 і більше, щоб забезпечити їх прикриття від літаків, вертольотів і дронів. Однак вони не завжди ефективні і можуть бути небезпечними або незаконними для використання в забудованих районах, тому Skyranger 30 також включає в себе ракети SHORAD для боротьби з загрозами на малих висотах.

Вони, як і на знаряддя, наводяться за допомогою набору радарів, відеокамер, лазерних далекомірів і інфрачервоних датчиків, які можуть відстежувати цілі по дузі 360 градусів на відстані до 20 км.

Останнім доповненням до цього набору для Skyranger 30 HEL є високоенергетична лазерна зброя з власними датчиками.

Цей лазер випускає промінь потужністю 20 кВт, який може автоматично захоплювати цілі і нейтралізувати їх.

Найближча мета — збільшити цю потужність до 50 кВт, а в ідеалі — до 100 кВт у майбутньому, повідомляє Rheinmetall. Це забезпечить Skyranger 30 HEL не тільки дуже великий радіус дії, але і практично необмежений запас лазерних боєприпасів за ціною близько долара за постріл.