Російський фондовий ринок у понеділок, 21 лютого, обвалився максимальними темпами за останні вісім років на тлі зростаючих побоювань з приводу швидкого вторгнення Росії в Україну.

У той же час рубль став найбільш нестабільною валютою в світі. Він опустився навіть нижче турецької ліри, також вийшов на перше місце в світі з волатильності.

курс рубля 22 лютого
курс рубля 22 лютого

За підсумками основних торгів рублевий індекс Мосбіржі впав на 10,5%, до 3036,88 пункту, продемонструвавши найбільше одноденне зниження в процентному вираженні з березня 2014 року, коли Росія анексувала український півострів Крим. Падіння індикатора в ході торгів перевищувало 14%, що є максимумом з листопада 2008 року. Доларовий індекс РТС за підсумками основної сесії втратив 13,2%, знизившись до 1207,5 пункту. Протягом дня він опускався більш ніж на 17%, максимально з жовтня 2008 року. Як Українська гривня, так і Російський рубль подешевшали в ході волатильних торгів.

Падіння фондових індексів прискорилося після того, як глави самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" звернулися до президента РФ Володимира Путіна з проханням визнати їх незалежність. Глава держави обговорив питання з Радою Безпеки, пообіцявши прийняти рішення цього питання вже сьогодні. "У разі збройного конфлікту російські активи подешевшають значно сильніше, ніж зараз", - говорить глава відділу портфельної стратегії в TD Securities Крістіан Маджіо, якого цитує Bloomberg.

акції великих російських компаній після заяв Путіна
акції великих російських компаній після заяв Путіна

Агентство зазначає, що визнання незалежності "ДНР" і "ЛНР", ймовірно, призведе до зриву мирних переговорів за посередництва Європи і ще більше посилить напруженість у відносинах із Заходом. Москва як і раніше заперечує плани вторгнення на територію України, незважаючи на твердження США і їх союзників про зворотне.