Війна, яку Путін розв'язав проти України, є вигідною для Китаю. Ця війна послаблює Росію, що "на руку" Китаю. Після закінчення війни Росія може стати "сировинним придатком". Про це в інтерв'ю Главреду розповів дипломат, керівник Центру досліджень Росії, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Він зазначив, що після запровадження санкцій РФ намагається переорієнтувати свій експорт на Китай, Індію та Азію.

"Китаю буде вигідно, якщо внаслідок подій в Україні Росія перетвориться на постачальника до Китаю дешевої нафти, лісу тощо, тобто сировинних ресурсів, яких Китаю сьогодні не вистачає", - сказав Володимир Огризко.

Саме тому Китай не захоче ризикувати своїм становищем та йти "на пряму допомогу Росії" у війні проти України.

"Наведу лише приклад. Більшість китайських товарів, які експортуються і живлять китайську економіку, йдуть за двома напрямками - до Північної Америки і Євросоюзу. Якщо ЄС і Північна Америка зроблять з Китаєм те, що вони зробили з Росією в полон економічних санкцій, то від китайської економіки взагалі нічого не залишиться, тому що в такому разі вона зупиниться рівно за два місяці", - зазначив Огризко.

Дипломат вважає, що Китай "гратиме і вашим, і нашим, але дуже обережно, щоб не дратувати Захід".

При цьому Огризко переконаний, що Китай не надаватиме Україні пряму допомогу, а лише говоритиме про необхідність переговорів та підтримку територіальної цілісності.