З самого початку повномасштабної війни сусідня Польща та самі поляки надавали колосальну допомогу Україні.

Наші люди вже знову почали ігри в "братання" із західним сусідом, але тут полетіли ножі в спину. Спочатку Польща наклала "зернове ембарго" на українську продукцію. Після цього Україна заявила про свій намір подавати до суду за таку поведінку. Польща на це погрожувала Україні неможливістю вступити до ЄС. І щоб ви не сумнівалися, в цій країні пішли ще далі.

Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua
Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua

Стало відомо, що у Польщі збираються призупинити фінансову допомогу українським біженцям наступного року. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Підтримка біженців, яка включає скасування вимог про проживання та надання дозволів на роботу, безкоштовний доступ до шкіл, медичного обслуговування та сімейної допомоги, не буде продовжено наступного року, повідомив телеканалу Polsat офіційний представник уряду Петро Мюллер.

"Ці правила просто перестануть діяти наступного року , - заявив Мюллер у понеділок. - Я думаю, що правила не будуть суттєво розширені".

заробітчани в Польщі
заробітчани в Польщі

За словами Анни Шмідт, заступника міністра сім'ї та соціальної політики, Польща витратила близько 2,4 мільярда злотих (550 мільйонів доларів) на виплати для українських сімей, які втекли до Польщі від війни.

Напруження відносин між нашими країнами відбувається ще й на тлі наближення виборів у Польщі. Цей крок може вплинути на міграційні потоки, оскільки багато українських біженців уже виїхали до Німеччини у пошуках кращих умов життя.

Нагадаємо, що захотіли привезти груші чи цукерки "Рошен" до Польщі? На кордоні вас повернуть назад в Україну, нові правила в'їзду.