Напруження ставлення Україна-Польща триває і до "зернового ембарго" та загрози невступу України до ЄС від Польщі додалися нові "заяви".

Українців історія неодноразово вчила, що не варто брататися з сусідніми країнами і зараз аграрний конфлікт із Польщею викликає у багатьох мало не фізичний біль та переживання. Але поспішаємо заспокоїти запеклих панікерів: у Польщі заявили, що незважаючи на ситуацію в аграрному секторі, країна не збирається переставати допомагати Україні у військовому плані. Проте є одне "але" - Польща перестала постачати Україну зброєю.

ЗСУ з американською гаубицею
ЗСУ з американською гаубицею

Варшава більше не постачає Києву жодного озброєння. Про це заявив голова польського уряду Матеуш Моравецький.

"Ми вже не передаємо на Україну жодного озброєння виходячи з того, що ми зараз самі озброюємося найсучаснішою зброєю. Якщо не хочеш захищатися, то маємо чим захищатися. Ми визнаємо такий принцип. І тому ми зробили збільшені замовлення", - сказав прем'єр Польщі інтерв'ю телеканалу Polsat.

Матеуш Моравецький, фото: 24heures.ch
Матеуш Моравецький, фото: 24heures.ch

Зазначимо, що раніше у Польщі заявляли, що їхня країна є третім у світі постачальником озброєння Україні після США та Великобританії.

Нагадаємо, що Україна заборонить ввозити овочі з Польщі, на що міністр Телюс почав сипати погрози: переконаний, що ми не впораємося без них.

Раніше ми повідомляли, що Польща припинить фінансову допомогу українцям уже за кілька місяців: що сталося і куди тікають земляки.