Незважаючи на процвітання руху феменізму, який бореться за права жінок, є країни, де у них відібрано навіть самі базові права.

У черговий раз "відзначився" Іран, адже там ухвалили закон про дрес-код жінок, за невиконання якого преркасном4 підлозі світить тюремне ув'язнення і навіть довгострокове.

телеканал Ірану переривав трансляцію, щоб не показати ноги арбітра
телеканал Ірану переривав трансляцію, щоб не показати ноги арбітра

Іранським жінкам тепер загрожує сувора відповідальність за невідповідність ісламському дрес-коду, згідно з новим законом, ухваленим парламентом країни. Законопроєкт "Про хіджаб і цнотливість" передбачає навіть 10 років ув'язнення для жінок, які порушують ці правила.

Цей закон має пройти остаточне схвалення Ради вартових, органу конституційного контролю, перш ніж стати чинним законом.

ООН висловлює серйозні обурення щодо цього законопроєкту і вважає, що він може призвести до подальшого насильства та переслідування жінок та дівчат в Ірані.

Іран, хіджаб, фото із вільних джерел
Іран, хіджаб, фото із вільних джерел

Наразі жінкам без хіджабу може бути накладена "терапія", яка, за свідченнями іранок, принижує. Додатково влада може закривати підприємства, якщо їх власники сприяють вільним поглядам своїх співробітниць.

За оцінками, понад 20% жінок в Ірані вже виходять на вулиці без хіджабу і в тому одязі, який не відповідає ісламському дрес-коду. Влада сподівається, що загроза 10-річного тюремного терміну змусить їх дотримуватися цього коду.

Нагадаємо, що Нагірний Карабах припиняє своє існування: чого досяг Алієв і коли Азербайджан відновить цілісність.

Раніше ми повідомляли, що 32-річна москвичка кілька місяців листувалась з "Бон Джові" і відправила йому 1,5 мільйона рублів.