Зараз ми відмінно спостерігаємо, як весь світ буквально божеволіє і відбувається ніби новий розділ світу.

Росія вже 9 років намагається відібрати українські території, Азербайджан повернув Нагірний Карабах, Ізраїль відбивається від терористів із Гази. І поки весь світ коситься у бік Північної та Південної Кореї або Китаю з Тайванем, на арену знову може вийти Азербайджан.

Нагірний Карабах, Азербайджан, фото з вільних джерел
Нагірний Карабах, Азербайджан, фото з вільних джерел

Відоме видання Politico заявило про те, що Азербайджан може вторгнутися до Вірменії у найближчі тижні. Держсекретар США Блінкен у свою чергу попередив про це невелику групу законодавців.

Раніше президент Азербайджану Алієв закликав Вірменію відкрити "коридор", що з'єднує материковий Азербайджан з ексклавом, що межує з Туреччиною та Іраном.

Карта з "проблемною" ділянкою для країн
Карта з "проблемною" ділянкою для країн

У телефонній розмові 3 жовтня законодавці зажадали від Блінкена можливих заходів проти Алієва у відповідь на вторгнення його країни до регіону Нагірного Карабаху у вересні, повідомили люди, яким було надано анонімність для обговорення делікатної розмови. Блінкен відповів, що Держдепартамент шукає можливості притягнути Азербайджан до відповідальності і не планує продовжувати давню відмову, яка дозволяє США надавати військову допомогу Баку.

Тим не менш, Блінкен висловив упевненість у дипломатичних переговорах, що продовжуються, між Вірменією і Азербайджаном.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв, кадр з інтерв'ю
Президент Азербайджану Ільхам Алієв, кадр з інтерв'ю

У своїй офіційній заяві Держдепартамент відмовився коментувати цей заклик, але наголосив на прихильності відомства "суверенітету та територіальної цілісності Вірменії" та вирішенню конфлікту за допомогою "прямих переговорів".

Зазначимо, що Президент Туреччини Ердоган вже давно планує створити ісламський союз, до якого увійде, зокрема, і Азербайджан. Можливо, саме тому Алієв так прагне возз'єднання з анклавом.

Нагадаємо, що в мережі з'явилися перші реальні докази існування снігової людини: пер у гори перед поїздом.

Раніше ми повідомляли, що Нагірний Карабах припиняє своє існування: чого досяг Алієв і коли Азербайджан відновить цілісність.