Влада Китаю оголосила третій рівень небезпеки через бубонну чуму, повідомляє газета "Сіньцзінбао" з посиланням на комітет охорони здоров'я міста Баян-Нур.

На початку липня в межує з Росією Західної Монголії зафіксований спалах бубонної чуми - в лікарню доставили 27-річного чоловіка і жінку, вік якої не уточнюється. Остання перебувала в критичному стані. Після зараження з нею прямо контактували 60 осіб і побічно - 400.

Напередодні бубонну чуму підтвердили у скотаря в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі Китаю. "Пацієнт до захворювання бував в епідеміологічному вогнищі бубонної чуми. Зараз пацієнт проходить ізольоване лікування, його стан оцінюється як стабільний", - вказали в комітеті.

Після цього в хошунів (адміністративно-територіальна одиниця у Внутрішній Монголії) Урад-Чжунці міста Баян-Нур оголосили третій рівень епідеміологічного попередження.

Бубонна чума стала однією з найстрашніших епідемій в історії людства в Середньовіччі. В основному це заразне і часто смертельне захворювання розносять блохи, які живуть в шерсті гризунів. У Китаї випадки чуми досі періодично відбуваються: з 2009-го по 2018 рік у країні зафіксували 26 випадків і 11 смертей. У листопаді 2019 року в країні було зафіксовано чотири випадки, причому всі у Внутрішній Монголії. Хворі вижили. Як вказав головний інфекціоніст ФМБА Росії Володимир Никифоров, в Російській Федерації бубонна чума останній раз була зафіксована на Алтаї в 2016 році, а летальних випадків не було вже більше ста років.

Напередодні інфекціоніст, доктор медичних наук Владислав Перлів зазначив, що нічого дивного у спалаху бубонної чуми в Монголії і північному Китаї немає.