Цього тижня всі країни пострадянського простору шокували новину про те, як екс-міністр забив свою дружину до смерті в ресторані.

Мова про колишнього міністра економіки та помічника екс-президента Казахстану Назарбаєва Куандика Бішимбаєва. Його вже затримали та висунули підозру у вбивстві дружини Салтанат Нукенової.

Куандик Бішимбаєв та  Салтанат Нукенова, фото із соцмереж
Куандик Бішимбаєв та Салтанат Нукенова, фото із соцмереж

У першій половині дня 12 листопада пресслужба спеціалізованого міжрайонного слідчого суду Астани повідомила, що напередодні з санкції суду колишнього міністра національної економіки Куандика Бішимбаєва взято поліцією під варту на два місяці. Слідство ведеться за статтею 99 Кримінального кодексу "вбивство", яке передбачає покарання від 8 років до довічного позбавлення волі.

Випадок в одному з близьких родичів Бішимбаєва в ресторані Астани викликав шквал обурення в казахстанському суспільстві.

По-перше, з'ясувалося, що колишній "золотий хлопчик" помилував Нурсултан Назарбаєв ще в лютому 2019 року, тобто за місяць до відставки екс-Єлбаси з поста президента Казахстану, а в жовтні того ж року вийшов на волю в рамках умовно-дострокового звільнення. По-друге, з повідомлень, що надійшли пізно ввечері 9 листопада в казахстанські ЗМІ від джерел в поліції, випливало, що Бішимбаєв разом зі своєю дружиною перебували в закритому для відвідувачів ресторані більше доби, а у важкому стані його дружина була вже з ранку.

Салтанат Нукенова, фото із соцмереж
Салтанат Нукенова, фото із соцмереж

За повідомленнями ЗМІ, співробітникам ресторану було заборонено викликати "швидку допомогу", а сам екс-міністр попросив свого двоюрідного брата терміново привезти ковдри та повозити мобільний телефон Салтанат Нукеновою містом. Було дано і вказівки видалити відео з усіх камер спостереження під приводом технічного збою.

За словами дядька Султанат, Кайрата Нукенова, на тілі були множинні ушкодження, кожне з яких могло призвести до смерті.

глибокі пробоїни черепа у районі мозку;
сильні гематоми та розриви тканин у районі спини;
вдавлені рани у районі хребта;
ліве око, що витекло.

На ній буквально не було живого місця і стає зрозуміло, що побиття тривало тривалий час.

Салтанат Нукенова, фото із соцмереж
Салтанат Нукенова, фото із соцмереж

Нині родичі слабо вірять у те, що вбивцю Салтанат посадять, адже вже зараз слідство підіграє злочинцеві і вірить у версію його брата, який нібито не розумів, що став співучасником злочину, хоча бачив уже мертву Салтанат і їздив з її телефоном містом, створюючи видимість пересування загиблої.

Жаху цієї історії додає те, що родичі і навіть подруги знали про побої в сім'ї, але не зробили нічого. Деякі публічні люди Казахстану спробували "відбілити" Куандика, сказавши, що Салтанат нібито сама довела його тим, що захотіла розлучитися.

Нагадаємо, що ізраїльські військові захопили палестинський парламент, міністр оборони заявив, що терористи втікають на південь.